Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miket lehet most lefagyasztani...

Miket lehet most lefagyasztani, eltenni, befőzni, ami télen jól jöhet, és most még "valódi" kapható belőle a piacon?

Figyelt kérdés
Kisgyermekes anyuka vagyok, neki szeretnék jót tenni ezzel, viszont ilyen téren nincs gyakorlatom. Remélem tudtok segíteni, előre is köszönöm!
2010. szept. 13. 12:15
 1/8 anonim válasza:

Én úgy tudom hogy a lecsót jól el lehet tenni télire!!!

(Bár sokan nem szeretik)

2010. szept. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezzel azért kicsit elkéstél=) Amúgy nyáron vége felé mi MINDIG teszünk el barack,meggy,körte befőttet és ugyan ezekből fagyasztunk is le. Sárgabarackból ősziből és meggyből csinálunk lekvárt is.Utána jön a szilva és az alma amiket fagyasztunk le, szilvából meg tesszük el a lekvárt is. Aztán paradicsompürét teszünk el, csalamádét és uborkát. Paprikát és uborkát fagyasztunk is. De ha sok a répa,akkor abból is lefagyasztunk felszeletelve. de igazából mi mindent lefagyasztunk ami úgy adódik,hogy sok lesz, mivel nekünk ez mind itthon terem saját evésre és használatra.

Viszont most jön a paradicsom"szezon",hogy olcsóbb lesz, veszünk mi is,hogy többet tehessünk el. Ha van a közeletekbe gazdaság akkor ott olcsón tudsz almát venni,meg még talán szilvát is,azt még el tudod tenni bőven=) Ja meg a körte, nálunk a gazdaságba még azt is árulják. Tököt, patiszont, zellert, babot, borsót, répát...amik meg most lesznek vásárolhatók még tehetsz el télire.Fagyasztva és befőttesüvegbe is. Kukoricát is esetleg. Mi ezeket is mind eltesszük,hogy egész évben ne kelljen ilyesmit venni a boltba,amit amúgy se szeretünk. Ha tudsz,akkor inkább háztól vegyél ilyesmiket(nálunk sok idős árul tököt,babot,almát...)vagy gazdiból, ahol nincs agyon vegyszerezve. Hát sok sikert=)

2010. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

én szilva és őszibarack lekvárt tettem el múlt héten, valamint csalamádét. ha érdekel valamelyik, küldj privit leírom a receptet:)

de lehet még lecsót is eltenni, bár a paradicsom nem olcsó:(

2010. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én zöldbabot szedtem le most és azt fagyasztottam le.
2010. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nekem van a mélyhűtőben eper,málna is.Később úgy tálalom,hogy kiengedem tejszínnel keverem,és a tetejére tejszínhabot rakok,és lám kész a desszert...Télen isteni fonom...

Egyébként szinte mindent el lehet rakni..Szoktam elrakni gyalult tököt,lecsónak valót..(egyedül a hagymát nem vágom bele,csak akkor amikor főzőm)

Lekvárt lehet csinálni.Le lehet fagyasztani szilvát,cseresznyét,meggyet..

Zöldségeket is érdemes ha van..(már úgy fagyasztom,hogy megpucolva,felaprítva,csak ki kell venni és be a levesbe)

2010. szept. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi szoktunk eltenni lecsót, lefagyasztani fasírtot, töltött káposztát, a szüleim még a leveszöldséget is lefagyasztják (nem mirelitet vesznek), kaprot, petrezselyemlevelet, és van egy nagyon jó vegyes savanyúság, amit el szoktunk tenni, paprika, uborka, káposzta van benne, és saját levet ereszt, a pontos receptet nem tudom, de jobb, mint a bolti.
2010. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Karfiol,cékla,káposzták legyalulva,szeletelve,legyalult uborka,kalarábé feldarabolva,tök gyalulva stb. mondog van a fagyóba.
2010. szept. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Te jó ég, mennyi ötletet adtatok!! Nagyon köszönöm!!

Hétvégén férjemet is viszem a piacra, segít vásárolni, meg szorgoskodni a konyhában. :) 1 évesem mellett eddig nem volt időm-erőm ilyesmivel foglalkozni, ezért halogattam idáig. :)

2010. szept. 14. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!