Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok/ urak! Ti hogy...

Háziasszonyok/ urak! Ti hogy tüntetik el a hagyma szagát a kezetekről? Ha hagymás ételt készítek napokig érzem a kezemen és a párom is☹️ Ellenben másnál még sosem éreztem.. 18/L

Figyelt kérdés

#hagyma #főzés #haziasszony
2022. ápr. 6. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Én citrommal szoktam
2022. ápr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Több megoldás van:

gumikesztyüt használsz hagymavágáshoz

nem kézzel vágod a hagymát

hagymázás után vagy bekened a kezed étolajjal és 10 perc múlva mosod le szappannal vagy nemesacélból készült tárgyat dörzsölgetsz a kezedhez


De az sem kizárt, hogy csak te érzed a hagymaszagot a kezeden, más nem, ahogy te sem érzed másokon.

2022. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
Legegyszerűbb valóban a gumikesztyű. Egyébként ha nagyon "retkes" vagy szagos a kezem én mosóport használok forró vízzel.
2022. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
11%
tényleg fiatal vagy még, túl jó az orrod :D hidd el már 10 év múlva is sokkal másabb lesz a helyzet, addig adj hálát hogy iylen kifinomultak az érzékszerveitek, majd visszasírod
2022. ápr. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Èn is gumikesztyűzök, már egy hagyma felvágásához is. Kicsit szarul érzem magam, hogy így termelem a szemetet, de úgyis csak a bal kezemre kell.
2022. ápr. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
A vöröshagymáét? Azt fokhagymával.
2022. ápr. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%
Nagy részt felkockázott mirelit hagymát használok. Ha valamihez mégis pucolnom kell, akkor gumikesztyűt húzok, azt a vékony fajtát. De pl tésztát is kesztyűben gyúrok, illetve panírozni is abban szoktam. Egyszer használatos , utána kuka. Így nem kell levenni a gyűrűimet, nem kell sikálni a kezem. Nem lesz a mosogatóm tésztás.
2022. ápr. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Vagy petrezselymet morzsolgatsz a kezeddel, vagy en mosogatoszerrel mosok kezet. Sosem volt hagymaszagu a kezem 😁
2022. ápr. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
7. Pont az ilyenek miatt termelődik annyi veszélyes hulladék.
2022. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%
DM-ben és a Rossmannban van kifejezetten konyhai folyékony szappan pl az ilyen szagok elfedèsère
2022. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!