Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy hagymaleves receptem,...

Van egy hagymaleves receptem, hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés

4 közepes hagyma

3 dkg vaj

1 evőkanál olaj

2 evőkanál liszt

só, bors

1 csokor zöldhagyma vagy snidling

2 liter víz

10 dkg sajt


Egy csupor oldalán találtam a receptet, de nem volt rajta az elkészítés módja. Kerestem neten recepteket, de nem tudom melyiket kellene követnem, mivel még sosem csináltam. Illetve nincs itthon se zöldhagyma se snidling, ezek kihagyhatók?

Ennek kb milyen állaga és íze lehet? (Sajnos eddig még nem ettem hagymalevest pedig a hagymát mindenhogy nagyon szeretem).



2021. szept. 17. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Milyen csupor oldalán volt?
2021. szept. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Az olajon mepárolod a hagymát.

Ezután megszórod a liszttel,elkevered hogy az olaj feligya a lisztet.Jöhet a víz fűszer.ízesítő.Tetejére tálaláskor a snidling.

Én tennék bele tejszínt is kb 1dl.

A sajtot pedig kenyér szeletekre pirítanán mellé.

2021. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A tejszínt mikor tegyem bele?

A csuprot amúgy már tudom kinek a konyhájában láttam:(

2021. szept. 17. 19:31
 4/8 anonim ***** válasza:
84%
Én úgy szoktam hogy összevágok hagymát fokhagymát, párolom kevés olajon + vajon kis lángon. Ha szép barnás a színe liszt, felöntöm húslével (lehet víz+kocka) ha felforrt bele a tejszín + apróra vágott petrezselyem
2021. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Plusz ha kiszeded rá a reszelt sajt, mindenki annyit tesz rá amennyit szeretne. Vagy az mikor ezt cipóba kitálalod. Megy rá a sajt a tetejére és berakod még a sütőbe amíg rápirul a sajt a tetejére
2021. szept. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 🤗
2021. szept. 17. 20:27
 7/8 anonim ***** válasza:
67%

Nem lenne egyszerűbb egy másik receptet keresni, ahol instrukciók is vannak? A hozzávalókból ítélve ez egy hótátlagos darab...


Tessék, hogy ne száradjon le a kis kezed:


[link]


Igen, kihagyható a zöldhagyma meg a többi sallang, a fenti receptből is a kenyér, meg a bor is, bár utóbbit a szerecsendióval én beletenném, ha van, mert kikerekíti az ízeket.

2021. szept. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi de direkt nem akartam másikat keresni:)

már rég megtettem volna ha így lenne, de azért köszi:)

2021. szept. 19. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!