Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bármilyen hagyományos sütemény...

Bármilyen hagyományos süteményt el lehet készíteni mikróban? Hogyan? Pl. Keltkalácsot tudok benne sütni? Mennyivel csökken a sütési idő a hagyományos sütéshez képest?

Figyelt kérdés
2008. dec. 18. 05:27
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A keltkalács rettentően kényes, azt ne próbáld mikróban. Szerintem a legtöbb sütit nem lehet megsütni mikróban, pl helyszűke miatt. Vagy pl ha csak lapokat kell sütni, akkor sem jó, ha krémmel együtt kell sütni megint nem jó. Nekem van pl egy csokis süti receptem, az kb 15 perc alatt van meg mikróban, de annyi alatt sütőben is megsül. Szerintem a mikrót nem sütisütésre találták ki.
2008. dec. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajna nem nagyon lehet mikróban sütni. Mivel belülről melegszik a kaja kifelé, a belseje elég, kívül meg nyers marad (pont fordítva, mint a sütőben). Apósomék így jártak. Elszenesedett a süti belseje. :D Esetleg ha grilles, de az meg fentről melegít.
2008. dec. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, így végülis meg se próbáltam mikróban. Átmentem a barátnőmhöz sütni, de sütőben sem sikerült. Szerintem elkapkodtam.
2009. jan. 10. 07:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!