Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Rántott tojásosleveshez,...

Rántott tojásosleveshez, hogyan kell a rántást csinálni? Ti hogyan szoktátok? Mennyi liszt kell, milyen arányban?

Figyelt kérdés

2022. máj. 2. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
37%
Ezt követem, hátha tanulok valami újat... Nálunk a rántott leves és a tojásleves 2 teljesen különböző étel.
2022. máj. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
1 kanál zsírba 1 kanál lisztet teszek. Rá pirospaprikát, majd vizet, sót, köménymagot vagy babérlevelet. Ha felforr teszem bele a tojást.
2022. máj. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
92%
1. Nálunk csak annyi a különbség hogy van-e benne tojás, avagy nincs.
2022. máj. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

1 evökanál zsírva vagy olajva teszek egy teáskanál köménymagot, megvárom, amíg elkezd pattogni. Akkor beleteszek egy csapott evökanál lisztet, megpirítom - aránylag sötétebbre, kb mint a sötétre sült, nem égett kenyér héja -, belekeverek efyteáskanál paprikát, felengedem vízzel, keveretve forralom kb 10 percig.

A tojást vagy egészben engedem bele - nálunk fejenként 1 darabot- , vagy elötte felütöm a tojást, kicsit elkeverem, nem símára, és vékony sugárban engedem a levesbe. Nem gyorsan kavargatom, csak egész lassan meg-meg keverem, hogy szép hosszúkás foszlányok legyenek.

A sógoroméknál vegyesen megy bele a tojás, mert van, aki egyben szereti, meg van, aki szétkeverve.

Tálalásnál van, aki tesz bele kevés ecetet, ez ízlés kérdése.

2022. máj. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
92%
1 kanál zsírba (mi nem használunk olajat, de aki igen, annak 1 kanál olaj) 2 kanál liszt, paprika. Később megy még bele só, bors, paprika, vegeta, őrölt köménymag. Majd pedig a tojás. Szerintem ez nem a klasszikus tojásleves, de nagyon finom, a férjem imádja, állandóan mondja, hogy csináljak.
2022. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
6. De, szerintem ez pont a klasszikus tojásleves receptje. Leszámítva hogy én például a köménymagot nem szeretem benne. (Még őrölten sem)
2022. máj. 2. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Klasszik (nem száraz, stb speciális verziók) rántásnál hozzávetőleg olyan 1:1 az arány, de a sertészsír kicsit több lisztet vesz fel , így a zsiradékból visszább lehet venni egy picit, olajból picivel több kell, vajból pedig még több, hogy a liszt szépen tudjon pirulni.
2022. máj. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

A rántott levest köménymaglevesként ismertem és pirított kenyérkockákkal volt tálalva.

A tojáslevest kicsit másképp csinálom, kb. egy kanál zsíron egy kis fej apróra vágott hagymát párolok, aztán megszórom egy evőkanál liszttel, ha megpirult, teszek bele pirospaprikát, gyorsan felöntöm vízzel, mikor felforr, én is kétféleképp teszem bele a tojást, fejenként 1 db-ot egyben, és 1-2 db-ot csurgatva. Ha kész, szórok bele apróra vágott zöldpetrezselymet, majd tejfölbe teszek valamennyit a levesből (hőkiegyenlítés)és még ezt is a leveshez öntöm.

Ebben a formában egy vidéki nénitől tanultam, és finomnak találtam.

2022. máj. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszimindenkinek, 👍👍👍
2022. máj. 3. 15:00
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon finom lett a múltkor, ma is azt készítek!


Jó reggelt s napot mindenkinek!

2022. okt. 7. 07:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!