Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gyakran készítetek...

Milyen gyakran készítetek rizses és burgonyás ételt?

Figyelt kérdés

Arányában melyiket készítititek többet?


Én inkább rizses párti vagyok, szinte majdnem minden héten készítek olyan ételt. Burgonyásat durván 3-5 hetente szoktam készíteni, amikor megunom a többit.



2022. máj. 31. 21:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk minden héten van krumpli, rizses meg tésztás étel - mindegyiket rengeteg módon lehet elkészíteni, nem unalmas
2022. máj. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Most két hétig majdnem minden nap lrumpkis étel volt mert egyedul lakom és két kilós csomagot vettem.

Alap esetben heti egyszer van bu)gur/köles/rizs és heti egyszer van vagy tészta vagy krumpli. Összesen 3szor fozok, a tobbi valtozo

2022. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát ha rajtam múlna, én krumplit krumplival ennék, mert imádom minden formáját.


De a lányom a rizst és a tésztát szereti, a férjem pedig a salátát és a grillezett zöldségeket.


Így 1/3 arányban minden van, hogy mindenkinek a kedve szerint is legyen.

2022. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon krumplis vagyok 2 napra főzök ha tehetem szóval 4 nap krumpli 2 nap rizs 1 nap tészta

De van amikor hideg napot tartok (felvágott zsömle stb)

2022. máj. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Krumplit szerintem kb heti 4 nap eszünk, rizst heti 2. De általában 2 napra főzök, szóval pl h-k sűrű krumplileves + édes főétel, sz-cs rizses egytál, p-sz paprikás krumpli. Vasárnap meg valami egész mást eszünk, pl salátát vagy tésztát
2022. jún. 1. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Rizses hetente többször is. Krumplis ugy kéthetente.
2022. jún. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%

Krumplist csakis a barátomnak készítek, mert én maximum a kr.pürét eszem meg.


Rizsest magamnak szinte minden másnap.

2022. jún. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%

Mi mást szinte nem is eszünk. Tésztát nem szoktunk. Tehát ha főtt étel, akkor vagy rizs vagy krumpli. Vagy esetleg mikor nem főzünk, olyankor kenyér, zsemle. Meg még ritkábban majonézes saláta.

Max. ha bolognait készítünk, akkor eszünk tésztát.

2022. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk úgy kéthetente van egyik vagy másik, de sokkal jobban kedveljük a bulgurt, quinoát, kuszkuszt.
2022. jún. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Sajnos hízásra hajlamos vagyok, ezért a krumpliételeket kerülöm, pedig egy jóóóó szaftos paprikáskrumpliért, tejfölös-tojásos rakott krumpliért a lelkem eladnám.


Most, hogy van újkrumpli, megfőzöm, petrezselyemmel lepirítom köretként meg saláta.


Ha találok szép batátát, vagy akciós akkor szoktam venni, de azért a simát jobban szeretem :D


A currys-kurkumás rizst nagyon szeretem, de azt is inkább köretként. A rizseshús, tejberizs és társai nem igazán mozgatják meg a fantáziámat. Viszont én is inkább a bulgurt meg a kölest részesítem előnyben, ízesebben el lehet készíteni, mint a sima rizst.


Tésztát szerintem 2-3 hetente eszem, mert nem vagyok tésztás. Akkor is sima arabiata.

2022. jún. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!