Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok misztikus, horroriszt...

Tudnátok misztikus, horrorisztikus ételekhez tippeket adni?

Figyelt kérdés

Adni fogok egy vacsorapartit, téma a misztikum, horror. Viszont ezt ahogy kitaláltam, úgy nem tudom kitalálni a megfelelő menüt. A neten már bőven utánanéztem, de a halloweenes témájú ételek zömmel falatkák, sütik. Sütiből is várom az ötleteket, mert az olyat, hogy fondantból formázzák meg Pennywise fejét, azt biztos nem tudom megcsinálni, a tiramisuból kilógó gumicukorkukac meg nagyon igénytelen, attól azért többre vagyok képes.


Ti milyen ételeket tudnátok elképzelni egy ilyen vacsorán? Milyen színek dominálnak? A misztikusba belefér a tarotkártyás kék-fehér és akár a horror fekete-piros is.


Köszönöm a segítséget!



2022. jún. 3. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Én sült belsőségeket (máj, szív, zúza) halmoznék egy tálba, arra paradicsommártást csorgatnék. Az már elég gore. :)

Az egészben sült tepsis karfiolban is van fantázia, mert az meg emberi agyra hasonlít. Ha valami lilás-rózsaszínes zöldségszósszal leöntöd, az is hatásos lehet. :)

2022. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
2022. jún. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

1. "Én sült belsőségeket (máj, szív, zúza) halmoznék egy tálba, arra paradicsommártást csorgatnék. Az már elég gore. :)"


Ebben nincs semmi horrorisztikus.

2022. jún. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Belsőségekre eddig nem is gondoltam, köszönöm az ötltet!


#2

Mint írtam ezen már túl vagyok. Ami ilyen fejet formáz, meg aminek sajtos a teteje felejtős, mert kipróbáltam és összesül, nem marad meg a formája.

2022. jún. 3. 15:26
 5/12 anonim ***** válasza:
26%
Van, amit meg lehet normálisan is csinálni.
2022. jún. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%
Nekem egyből az ugrott be, hogy pizzára sajtból pókhálót raksz ki, és pókokat formálsz pl. olajbogyóból. Fél olajbogyó a test, csíkokra vágott olajbogyó a lábak.
2022. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Most nézem, egész sok találat van olive spider keresésre, másnak is beugrott már :D
2022. jún. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

-Boszorkány ujj (virslit tekersz be tésztával és egy magot teszel a körme helyére. Ehhez paradicsom mártás

-ha felnőttek lesznek a vendégek akkor valami piros alkoholos koktélt készítenék, és tennék bele gumicukor szemeket

-cake-pop megcsinálva szem mintájúra

-véres torta. (Beborítasz egy tortát fehérre, fondant vagy tejszínes vagy saját krémmel, és gránátalma cukorsziruppal/színezett fehércsokival (ez inkább pink lesz) lecsurgatod.

-pókháló torta/muffin: az ét csoki ganache-val beborított sütire fehércsokival tudsz rajzolni

2022. jún. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az eddigi ötleteket!


Popcake-re még nen is gondoltam pedig van sütőm hozzá! 1000 hála! Meg szerintem fehér-véres torta is nyerő, azt még én is meg tudom csinálni.


Ezt a virslis bosziujjat meg gyerek halloween zsúrokon láttam, ezért nem terveztem vele, de amúgy finom, szóval lehet bevetem ;D

2022. jún. 3. 17:37
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Sült tarantula paradicsommártással.Sült kakasvér egész kakasherével.
2022. jún. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!