Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ki mit tesz a kedvenc gulyásába?

Ki mit tesz a kedvenc gulyásába?

Figyelt kérdés
Az alapreceptet tudom, de kíváncsi vagyok a hozzávaló-alterntívákra. Milyen húsból vagy húshelyettesítőből (vagy anélkül), milyen fűszerekkel, milyen zöldségfélékkel, milyen tésztafélével, gabonával, stb. készül a legjobb gulyás? Mennyire szeretitek bő lére ereszteni? Hogyan tálaljátok (kenyérrel, csípős paprikával, petrezselyemlevéllel, tejföllel, egyebekkel)? Egytálétel legyen, vagy csak egy fogás?

2022. jún. 14. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Onnantól hogy mondjuk a gulyás marhahús helyett sertésből készül, onnantól az már csak mi hívjuk gulyásnak. De valójában kondásnak is hívhatnánk. Bármilyen hús helyettesítő pedig még ennél is rosszabb.
2022. jún. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Én is purista vagyok. Csak azt teszem bele, ami az alapreceptben van.

Igaza van az #1-nek - tetszik a kondás név. :-)))


A legjobb gulyás (akár sűrű, akár leves) szerintem jófajta marhalábszárból a legfinomabb. Előtte lefilézem, de belefőzöm az inas-porcogós részeket is, mert sokat ad az ízéhez.

2022. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a gulyás marhahús, leveszöldség, krumpli plusz csipetke.
2022. jún. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
De most komolyan, miért ragaszkodunk még akkor is egy névhez, ha egy megváltoztatott étel már nyomokban sem tartalmaz dolgokat az eredeti receptből?
2022. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%

4: na ez az!

De ebből lesz itt mindjárt flamewar.... :))


(mint ahogy a vegán rántotthús és társai esetén... :D)

2022. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy marhalábszár megy bele és felkockázott marhacomb, esetleg marhanyak. A receptekben szereplő zöldségek + csipetke mind benne van, de én viszonylag hígra hagyom és apróra vágott paprikakockákat (akkorák mint a cayenne pehely csak friss papreszből) főzök bele, általában csípősen. Ad egy kis egyedi jelleget neki.
2022. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%

5. sajnos tapasztaltam, mer nekem is volt egy hasonló kérdésem.


https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__egyeb-kerdesek..

2022. jún. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
75%
Kaptam is érte, "hideget-meleget"
2022. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Japán Gulyás ***** válasza:
0%
Shichimit.
2022. jún. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Erőspaprika
2022. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!