Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Otthon sütött zsemléhez...

Otthon sütött zsemléhez receptek, tippek, tanácsok?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon csináltam élesztős tésztákat, két receptet is kipróbáltam:

"femina.hu/recept/hazi-zsemle-receptje"

"nosalty.hu/recept/csaszarzsemle"

Utolsónak a felső receptet készítettem el, mennyiségre egészen jó lett, viszont már másnapra megszáradt. Annak ellenére, hogy be lettek zacskózva.

Az alsóval az volt a gond, hogy nagyon kevés tészta lett, és az íze is túl élesztős.

Esetleg van valakinek bevált receptje, és megosztaná itt?



2022. júl. 23. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a youtubon a TT konyhájából szoktam sütni.

Eddig még minden sikerült.

2022. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
79%

sajnos a házi élesztős pékáru mindig olyan, hogy másnapra megszárad. frissen fagyaszd le amikor ennéd, előző éjjel vedd elő


kovásszal tudnál olyat ami friss marad, de az rengeteg idő és energia és nem is egyszerű


a második recepttel az a baj, hogy sok az élesztő és kevés a kelesztési idő. kb minél többet kel egy pékáru és minél kevesebb élesztő van benne, annál jobb. ebben dupl élesztő van mint kéne, mert 50 deka liszthez kell a 25 gr friss (/7 gr instant)


illetve keress olyan receptet, amiben zsiradék van pl több vaj stb. mert mí] csak vizes az lpaja, az ugye kiszárad belőle, míg ha van benne zsiradék, az nem szárad ki belőle, ezért kevésbé lesz száraz mint a sima vizes


szintén könnyebben szárad akkor, ha túlsütöd


azért lett jobb a második mint az első, mert abban van zsiradék, az elsőben meg nulla

2022. júl. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Köszönöm a jó tanácsokat, most megfogadva ezeket választottam egy új receptet, ahol az arányok is rendben vannak. Illetve a sütésre is odafigyeltem.

"mindmegette.hu/csaszarzsemle-ii.recept/"

A végeredmény sokkal, de sokkal jobb lett. Puhább is lett, és a teteje is rendesen aranybarna lett, ami az előző próbálkozásoknál nehezen tudtam elérni.

2022. júl. 25. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!