Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kisfiam szülinapjára mozdony...

Kisfiam szülinapjára mozdony alakú tortát szeretnék. Hogyan csináljam meg a formát?

Figyelt kérdés
2010. szept. 22. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyszer anyukám csinált ilyen tortát az öcsémnek. Mindenre már nem emlékszem, de az biztos hogy legalább 5 kis vagonból állt, pilóta kekszek voltak a kerekek, és ropival voltak a vagonok összekapcsolva. Ez nem konkrétan olyan tipikus torta volt, de nagyon jól nézett ki. Ha érdekel jobban, akkor megkérdezem tőle hogy hogyan csinálta.

2010. szept. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Cukrászdában ma már (a nívósabb helyeken) szinte bármilyen tortát megsütnek. Pénz kérdése az egész.
2010. szept. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Google képkereső rengeteget talál, én úgy csinálnám, hogy tésztából téglalapokból megcsinálnám a vonat testét - kb. ahogy egy korábbi hozzászóló linkelte, majd a vonatformát csokival-marcipánnal-keksszel díszíteném.


Sok helyen találtam ötletet, keress rá Te is.

[link]

[link]

[link]

[link]

2010. szept. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én csak mozdonyt készítettem a kisfiamnak (kocsik nélkül). Szögletes tepsiben sütöttem egy sima piskótát, kihűlés után ebből lett dupla rétegben a mozdony teste, a mozdonyvezető kabinja, a kémény (szögletes) és kispohárral kinyomva a kerekek. Külön sütöttem egy kisebb piskótatekercset, ennek kb. 2/3-a lett a mozdony eleje (a maradékot csak úgy megettük). Mindezeket több rétegben szépen felvágtam még a kivágás/kiszúrás előtt és - a tekerccsel együtt - csokikrémmel betöltöttem. Aztán kb. fél órára betettem a fagyasztóba, így könnyebb volt vele dolgozni. Krémmel mindent a helyére ragasztottam és a maradék krémmel bevontam az egészet. Nem volt olyan szép, mintha cukrászdában vettem volna egy vagyonért, de szívből, nagy szeretettel készült és végül is csinos és főként nagyon finom kis mozdony volt :=), töredék áron.
2010. szept. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a segítséget!!!
2010. szept. 22. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!