Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütőben sütöd, vagy mikrózod...

Sütőben sütöd, vagy mikrózod a mirelit pizzát?

Figyelt kérdés

Azért akartam itt megkérdezni, mert én úgy eszem, hogy hagyom kiengedni, rakok rá még egy két feltétet, majd 3-4 perc alatt felforrósítom a mikróban, hogy átforrósodjon, sajt ráolvadjon és kész.

De mikor ezt említettem valakinek nagyon furán nézett rám és nem értette mi ütött belém.

Pedig nekem így jobban ízlik, mert puhább, vastagabb marad, nem szárad ki.



#pizza #mirelit #sütő #micro sütő
2022. aug. 18. 16:41
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

19/20 itt olyanról nem volt szó, hogy csak ezt eszem. :D

Vannak a városomban jó pizzázó helyek, normális pizzával.

Itt most csak a mirelit pizzáról volt szó.

Meg egyébként sem olyannak kell lennie egy pizzának, mint ahogy a nagy könyvben le van írva, hanem olyannak, ami nekem jól esik, nekem ízlik.

Említettem, hogy én kifejezetten NEM szeretem ha ropogós a pizza, nekem úgy nem esik jól.

Azt szeretem, ha a tésztája puha, omlós.

Én hülyét kapok a vékony kemény tésztától. :D

2022. aug. 19. 12:28
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor gyakorlatilag nem is szereted a pizzát.

Hanem helyette egy nyúlós kenyérlepényt eszel.

2022. aug. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

A páromnál (fiú) még a kapcsolatunk elején csináltunk közösen pizzát mikróban. Náluk voltunk, megmutatta, hogy ő, hogy szokta csinálni. Mondom neki, hogy jó, kíváncsi vagyok rá. :) Vettünk ilyen előre sütött, de nem fagyasztott pizzát, hanem azt a zacskósat, amit a pékség részlegen lehetett kapni. Megkentük olyan fém tubusos pizzakrémmel, arra tettünk darabokra vágott szalonna, kolbász, sonka darabokat. Szórtunk rá konzerv kukoricát, meg apró kockákra vágott vöröshagymát. Vágtunk trappista sajtból közepes szeleteket és ezt tettük a tetejére. Nekik sima mikrójuk van. Nekünk nagyobb, komolyabb, grillezős funkcióval, meg mindennel ellátott mikrónk. Betettük a pizzát a mikrójukba, beállítottuk a hőfokot (már nem emlékszem mennyire), beállítottuk az időt (erre sem emlékszem, hogy mennyi volt), de közben azért rá-rá néztünk és amikor a sajt már ráolvadt a pizzára, akkor kivettük. Úgy emlékszem, hogy nem volt olyan sok idő, meg a pizza elkészítése is gyorsan ment.


Életem legfinomabb mikrós pizzája volt. :) :D


Puha tészta, olvadt sajt, meleg/forró alapanyagok. Nagyon jó volt. :)


De ha veszek ilyen gyorsfagyasztott, már előre elkészített pizzát, akkor azt a sütőbe sütöm, úgy ahogyan a dobozára rá is van írva. Amikor még nem voltam otthon annyira a konyha világában, akkor a mikróban csináltam meg ezt a fagyasztott pizzát, mert ilyen grill funkciós a mikrónk és úgy is jó lett a pizza.


Szoktunk rendes pizzát is csinálni sütőben, aminek mi gyúrjuk össze a tésztáját, a paradicsomos alapot is mi főzzük meg. Jó, finom pizzát szoktunk így enni. :)

2022. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
13%
Hát ennek a pizzakrémes stb. kreálmánynak annyi köze van a pizzához, mint egy feloldott húsleveskockának a valódi húsleveshez... :)))))
2022. aug. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

23

Biztos finom lehetett. :)

Pár válaszolót hagyj figyelmenkívűl, nekik csak az a pizza, amit olasz módra, olaszok, olasz pizzériában készítenek. Kész agyrém.

Szerencsére a legtöbb embernek kicsit több ingerre van szüksége.

Egyébként sincs olyan, hogy xy fajta számít pizzának.

Szerintem ezek nem is ettek még finom pizzát.

Azért meg sajnálom őket, ha nekik nem a feltétek, állag s igényeik miatt lesz finom egy pizza, hanem a tudat, hogy "jaj ez igazi olasz pizza".


Mi is szoktunk pizzát készíteni, kézzel gyúrva. Van egy rég talált s jól bevált pizzatészta receptem.

Még a pizzaszószt is én szoktam összeállítani.

Szintén sütőben sütve, nyáron pedig kint, kövön.


Nem is értem a mirelit pizzát hogy a viharba kezdték el hasonlítgatni az "igazi olasz" pizzához.

A pizza az az ételfajta neve. Van akinek már azért nem pizza, ha nem kerek.

2022. aug. 19. 13:44
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
25. Most röhögni fogsz, de egyszer nekem is volt alkalmam igazi olasz pizzát enni. Szóval ahhoz képest a magyar pizzák egy része, valóban csak kenyérlángos.
2022. aug. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
83%

Azért próbáld ki a mirelit vastagtésztás pizzát sütőben. :) Az nem lesz ott se ropogós és száraz, de sokkal másabb, mint a mikrós.


...annyit beszéltünk róla, hogy most azt vettem ebédre. :)))

2022. aug. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

Na, akkor már megérte dumálni róloa.

Hát, maradok a mikrónál, nekem úgy ízlik a legjobban.

2022. aug. 19. 15:00
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Sütőben sütöm.
2022. szept. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!