Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet sütni teljes kiőrlés...

Mit lehet sütni teljes kiőrlésű rozslisztből, amihez nem kell sok finomliszt?

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok. :D Van itthon teljes kiőrlésű rozslisztem, réteslisztem, kukoricalisztem, kb 3 evőkanál búzalisztem, tojás, tej, só, élesztő meg ilyen alap dolgok. Elmehetnék a boltba, de mindig szoktam ilyen napokat tartani, amikor azt használom fel ami van, hogy ne kelljen kukába dobni semmit. Várom a tippeket, hátha valakinek van ötlete. Lehet édes dolog is. :)

2022. aug. 19. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Rengeteg recept van, általában a rosuliszthez nem feltétlen kell búzaliszt.

A keresöbe írd be, biztos találsz olyat, ami neked is tetszik.

2022. aug. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Tudsz belőle islert, almáspitét is sütni, meg kenyeret, lángost.

[link]

2022. aug. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1: ahogy látom pedig kell, a receptek 90%-ánál vagy finomliszt kell mellé vagy másmilyen liszt. Gondolom azért, mert magában a rozsliszt egy töményebb tésztát eredményez és kell másfajta lazító liszt mellé.


2: köszi a linket, éppen itt nézelődtem az előbb. :) Találtam közben egy másik oldalon 100% teljes kiőrlésű rozsliszt kenyér receptet, amihez nem kell más liszt, most azt kipróbálom. :)

2022. aug. 19. 11:30
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
csupa rozslisztből csak ilyen tömörkocka német kenyeret tudsz sütni (pumpernickel)
2022. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4: 10 perce lett kész, pont ilyet sütöttem csak kenyér formájút, nem kockát. :) Egészen jól sikerült, nekem nem szokatlan hogy tömör, viszont a bolti sokkal tömörebb, ez jobb szerintem.
2022. aug. 19. 15:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdezö: belinkelnéd a receptet? Köszi elöre is!
2022. aug. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6: [link]


Egészen egyszerű kis recept és nekem jól sikerült. Annyi, hogy én 2 óra helyett 5 órát kelesztettem kb. De szerintem annyira nem számít, mivel a rozslisztes tészta sosem fog megkelni annyira, mint a finomlisztes ezt jó ha tudod, ha 2, ha 8 órát kelesztené valaki akkor se, sütés közben is csak nagyon minimálba fog megemelkedni. Olíva helyett én étolajat használtam, szerintem tök 8. Plusz a végén megkentem tojással a tetejét. Meg ez tényleg egy masszívabb kenyér, viszont tartósítószer meg minden mentes és egészséges. És abszolút ehető, szerintem.

2022. aug. 19. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon köszönöm!
2022. aug. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!