Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az egészséges a főzelékben?

Mi az egészséges a főzelékben?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban állandó vitatéma volt, hogy nem szeretem a főzelékeket.

Mindig azzal akarták rám erőltetni, hogy egészséges. Még ma is sok helyen látom, hogy ezt hajtják. Mégis mi egészséges a lisztes rántással/habarással sűrített főtt zöldségben?

Annyi egyéb módon lehet zöldséget készíteni, ami sokkal táplálóbb, finomabb.



2022. szept. 29. 22:35
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Akkor csinald úgy.


Regen nem volt ennyi recept közkézen, azt főzték anyaink amit otthon tanultak nagyanyaktól...

2022. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
92%

Anyam is főzelekmanias nekem meg a könyökömön jön ki, akkor ez volt a menő étel, olcsó mert ugy zöldseg volt minden kertben, gyors egyszerű.

Mondjuk csak a paradicsomos kaposztat szeretem de rantas nelkül, bar ez nemtudom mennyire főzelék meg a lencsét de azt tonnára tudnám enni minden nap.

Krumplifőzeleket megeszem de csak melegen.

Amitől kiraz a hideg az a finom főzelék hát az csak a nevében finom.

2022. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj - és talán ezért is nem sikerült megszeretned a főzeléket - hogy nyilván úgy csinálták, hogy megállt benne a fakanál a vastag rántástól, zöldség meg mutatóban benne.

Csodás főzelékeket lehet alkotni, sok zöldséggel, fűszerezéssel, jelképes habarással, vagy saját magával visszasűrítve.

Az én anyám ezt már 50 évvel ezelőtt tudta, szeretjük is a főzelékeket!

(… jó-jó a párolt zöldség, vagy a grill, de egy idő után unalmas!)

2022. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Főzelékes Feri receptjei is zsenialisak. 😁
2022. szept. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
75%

Én szeretem a főzelékeket, egyébként ez magyar specialitás, más országban tudtommal nem szokás ilyen ételt főzni.


Ha a zöldség dominál, nem egy fazék rántásban úszik 3 szem borsó, akkor egészséges. Én pl. 400 g borsóhoz teszek 25 g lisztet, de igaz, hogy jellemzően nagyobb a liszt aránya. És nyilván más zölségételek is egészségesek, nem kötelező főzeléket enni annak, aki nem szereti. A sült krumplinál, meg a tészta-tésztával étrendnél mind jobb.

2022. szept. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
én úgy ismertem mint olcsó ételt, nem egészségeset. nálunk alig főzött anyum, szinte csak a borsó volt ismert és menzáról ismertem meg a többit, sokáig vágytam is rájuk utána. aztán elkerültem fizikai munkát végezni és a saját bőrömön is tapasztaltam amit egy apám-korabeli kolléga mondott hogy ezekkel nem lehet jól lakni. szükségkaja kategóriába sorolódott nálam.
2022. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
A franciák csőben sült zöldsegében legalabb annyi liszt van, hisz besamellel vannak leöntve a zöldsegek. Megse mondja senki h egeszsegtelen...
2022. szept. 29. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt nem csak lisztes rántással lehet csinálni


Másrészt bizony bármilyen zoldsegbol is van, abbol eleg nagy mennyiseget megeszel egy tal fozelekkel. Fogadjunk gyerekkent nem ettel sima grillezett cukkinit vagy nyersen repat stb. Egy tal fozelekkel ket napi vitamin es rost adagot beled lehet diktalni

2022. szept. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel sem egészségesebb, mint a benne lévő zöldség. Laktató, egyszerű étel egy szegényebb korszakból, ami benne maradt a kevésbé szerencsésebb történelmű népek gasztronómiájában.
2022. szept. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
75%
Amitől egészséges például, hogy rost dús. Én fiatal vagyok de a kedvenc ételeim az igazi menzás főzelékek. :)
2022. szept. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!