Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vesét szeretnénk főzni (sertés...

Vesét szeretnénk főzni (sertés) mit csináljunk hogy ne legyen húgy szagú?

Figyelt kérdés

Először csináltunk vesét,megfőztük és elég büdi lett.De még van 1 adag és arra lennék kíváncsi mit tegyünk,hogy ne járjunk így megint.Kérlek ne hurrogjatok le,de tényleg először csinálunk ilyet.

Előre is köszönöm a válaszokat.


2010. szept. 27. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyü, mert a nyers vesét elöször lapjával ketté kell vágni, és utána a benne lévö fehéres részt teljesen ki kell vágni, mert ennek van vizeletszaga. A nehéz az az, hogy úgy vágd ki, hogy még maradjon a veséböl elég. Utána célszerü még alaposan megmosni éscsak utána kezdeni sütni/fözni.
2010. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző kollégához csatlakozva még annyit, hogy nem árt egyszer megabálni a vesét, vagyis forró vizben pár percig főzni és azt a vizet leönteni. Utána már egészen jó lesz.
2010. szept. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.habár azt a fehér izét le szedtük róla,majd legközelebb megabároljuk,hátha úgy jobb lesz.

Mégegyszer köszönöm!

2010. szept. 27. 22:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszolóknak igaza van. De hozzá kell tenni, hogy a vese soha nem lesz "nem húgy szagú" ! A vesét lehet szeretni, és lehet utálni, ez az ő tulajdonsága. Én imádom. Csak akkor főzhetek, ha a Férjem nincs itthon, mert megint húgyszagút főztél?- mondja. Ez olyan, mint a pacal, tüdő, vagy más jellegzetes illatú alap anyag. Ha agyon vagdosod a vesét, akkor sem veszti el a szagát, csak nem marad semmi.
2010. szept. 28. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Ha tényleg nem múlik el ez a szag,akkor szerintem az én páromnak se kell többet ilyet főzni,de ő sem fog ilyet főzni,mert azt mondta ő nem eszik húgy szagú kaját.Úgy-hogy akkor abból is kutya kaja lesz :)

Köszönöm a válaszodat.

2010. szept. 28. 07:38
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! én még ecetes vízben is áztattam, mégis húgyszagú volt, amikor főtt.sajna nálunk is lekerült az étlapról:)

üdv.

2010. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi!Mostmár legalább tudom,hogy nem jártunk olyan messze az igazságtól :) Mármint,azt hittük hogy valami speciális valamit kell csinálni,hogy ne legyen büdi!De akkor legalább tudjuk,hogy ne is próbálkozzunk.Csak azt sajnálom hogy képesek voltunk pénzt kidobni,és még a kutya is alig akarta megenni :)
2010. szept. 28. 09:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos, azért nem olyan szörnyű az a vese :) Ha jól kivágod a belsejét és megabálod, megmosod, nagyon finoman el lehet készíteni hagymával, fokhagymával, borssal, tojással, vagy velővel :) Mi szeretjük.
2010. szept. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát majd meglátjuk.megpróbálunk mindent,amit itt leírtatok(mert azért nem kéne egyből kidobni,úgy hogy meg sem próbáljuk)De ha nem fog sikerülni,és ugyanolyan lesz a szaga,akkor le kerül az étlapról.
2010. szept. 29. 11:01
 10/10 anonim válasza:
Szép napot én kb. 1honapja csináltam először vesét s tényleg nagyon büdös pisi szagú volt pedig kivágtam a fehér részt s át mostam s el is döntöttem én ebből nem eszek.Megcsináltam bő hagymával s fokhagymával fuszerekkel mint egy resztelt májat s rizzsel össze kevertem. Viszont mikor elkészült hiába az illat és a látvány mégis csak megkostoltam s bevalkom rá jártam egész nap!! :)) Nagyon finom s ízèben nem érezhető semmi undi és a szag is megszünt!!! Ma nálunk ismét vese a menü ezért is írtam, hogy ne add fel mert a végeredmény finom. Én a pacaltol irtozom s mikor találtam egy receptet hogy csináljam meg, hogy ne legyen büdös mig főzöm kipróbáltam s már többször is csináltam viszont azt nem kóstolom meg s nem eszi csak a párom.:)
2019. jan. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!