Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sosem szép színű nekem a...

Sosem szép színű nekem a meggy-szilva levesem. Ezért szoktam bele tenni főzés közben pár csepp piros ételfestéket. Ez bűn?

Figyelt kérdés
2022. nov. 4. 11:24
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Különös. Biztos nem árt annyi, de rejtély, hogy van benne elég gyümölcs, akkor mért nem lesz neked szép rózsaszín. Én kicsit ki is szoktam nyomkodni a meggyekből a levüket, nem a színe miatt, hanem hogy ne legyen túl savanyú a meggyszem, de a színe így beleoldódik a lébe.
2022. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
értesítettem a rendőrséget
2022. nov. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Bűnnek nem bűn, de szerintem felesleges. Nem tudom, ki hogy van vele, de engem pl. az ételek íze jobban érdekel, mint a színük. Elárulom, hogy az én meggylevesem is halvány színű szokott lenni a habarás miatt.

Meg azért a legtöbb ételfesték mégiscsak mesterséges, és ha nem is okoz feltétlenül rákot, de allergiát pl. kiválthat, úgyhogy én csínján bánnék az ilyesmivel csupán egy esztétikai probléma miatt.

Ha nagyon zavar, hogy nem elég sötét a színe, próbálj meg némi tömény céklalevet hozzáönteni, vagy valami más természetes növényi színezéket.

2022. nov. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Felesleges.
2022. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Hát nem tudom más hogy van vele, de az én meggy, illetve szilvaleveseim ilyen színűek (1-2 árnyalattal kicsit sötétebbek)

[link]

és a fenét nem érdekli.

A fűszereket - szegfűszeg, fahéj, stb. - szoktam főzni cukros vízben, míg intenzív íze nem lesz, és az utolsó 5 perben teszem bele a gyümölcsöt, hogy ne főjön szét. Tejföllel, vagy tejszínnel habarom.

Nálam csak a paradicsomleves a piros.

2022. nov. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
89%
Én azt hittem, az összes piros gyümölcsös gyümileves halvány rózsaszín...nem az az alap színe? Ilyesmi, amit az 5-ös válaszoló linkelt? Miért kellene élénkebbnek lennie? Hiszen szokott lenni benne tejszín vagy egyéb dolog, ami kivilágosítja.
2022. nov. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös: nekem nem nyilik meg a link.


Kérdezö: ha a kész levesbe tálalás elött kevés citromlét teszel, akkor élénk színt kap, nem kell hozzá ételfesték. De az sem gond, ha néha azt használsz, csak ne gyakran fogyassz ilyet.

2022. nov. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7

Sajnálom, nem tudom mi lehet a gond!

Esetleg keress rá a Dulux "Szatén köntös" színre.

(5-ös voltam)

2022. nov. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
2022. nov. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi, idöközben újra próbáltam és most müködött.
2022. nov. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!