Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig főzzem a sóletet?

Meddig főzzem a sóletet?

Figyelt kérdés

A recept 10-12 órát ír a sütőben 90-en fokon, de marha és liba húsból. Én sertés csülökkel csinálom, így mennyi ideig főzzem/süssem, és hány fokon?


A csülök bőrkéjét el lehet tenni fagyasztóba későbbre?



2022. nov. 12. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Gázon is főzheted akkor cssk 2-3 óra,de autentikusan sütőben készül.Sütőben is magasabban mint 90 fok én kb 130ra raknám de közben lehet ellenőrizni.

A bőrkét lefagyaszthotod simán jó lesz legközelebb bablevesbe.

2022. nov. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A 12 óra arra vonatkozik, hogy akkor kezdik el készíteni, amikor még lehet dolgozni (engedi a vallás) és akkor már semmit ne kelljen vele csinálni, amikor nem lehet vele dolgozni.

Ezért van olyan hőmérséklet megadva, ami elhúzza a készítésének a folyamatát.


De miután sertéshúst használsz, hát nem vagyok ugyan zsidó, de van egy erős tippem rá, hogy az onnantól nem lesz kóser, szóval ha a hagyományos készítés lényegének a 99%ára magasról teszel, a legkisebb értelme sincs 90 fokozni, meg 12 órázni.

Addig kell főzni, amíg meg nem puhul.

Senki nem fog neked tudni pontos időt mondani, nyilvánvalóan nem is lehet.


Egyébként azt se nagyon értem, mihez kezdenél egy totál megfőtt bőr darabbal.

Fő a sóletben mondjuk 3 órán át.

Abból már se zsír, se íz, se semmi nem tud kifőni.

Kb. a fagyasztóban elfoglalt hely 10-szer annyit ér, mint az macskakaja.

2022. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!