Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lehet gabona/rizs nélküli...

Lehet gabona/rizs nélküli hurkát készíteni?

Figyelt kérdés

Sajnos nem ehetek rizst/gabonát, bármi ilyesmit, viszont nagyon kívánnék hurkát enni. Mennyire lenne löttyös, ha nem raknék bele rizst? Összeállna rendesen attól a hurka?


Esetleg, ha van receptetek, akkor azt is megköszönném! Köszönöm előre is!



2022. dec. 2. 18:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
zsemlés hurka - gluténmentes zsemlével?
2022. dec. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Jo lenne ha megirnád milyen problémád van a a rizzsel, gabonafélékkel? Könnyebb lenne javasolni receptet.
2022. dec. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Gluténmentes zsemle is gabonából készül max glutén nélküli fajtából. Semmilyen ilyet nem ehetek. Zab, rizs, bulgur, amaránt, hajdina stb ezek egyik sem. Kukorica sem. Quinoa sem.

Édes krumpli vagy tapióka keményítő alapú dolgot ehetek.

2022. dec. 2. 19:18
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

3: milyen intoleranciád van, hogy ennyi mindentől el vagy tiltva?


Az édes krumpli nem jó bele.. Még a sima talán... de ez nagyon elvinné az ízét.

2022. dec. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Inkább nem írnám le, hogy mi a bajom, mert ismerve ezt az oldalt rögtön jönnének a "tanult" dietetikusok és megmondanák, hogy miért marhaság az étkezésem, akkor is ha orvos által javasolt és orvosi felügyelet mellett csinálom.


Az egészségügyi állapotom nélkül ezt nem tudnánk megoldani?


Amúgy krumplit sem szabad. :)

2022. dec. 2. 19:28
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Hurkába rizs helyett használtak árpagyöngyöt (gersli), vagy hántolt búzát (burizs), de mindkettő gabonaféle.

Hántolt köles?

Szintén gabona, de nincs benne glutén, viszont az eddig leírtak alapján az sem lenne jó.

Talán nem is hurkában kellene gondolkoznod, hanem kihagyva a gabona magvakat, többi hozzávalót ledarálva, fasírtként kisütni (amit a hurkával is szokás volt, ha elfogyott a bél, és még volt néhány adag hurka töltelék, azt tepsiben kisütötték)

2022. dec. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen köreteket szoktál enni? Annyi dolog van kizárva, hogy konkrétan semmi nem jut eszembe gabona pótléknak.
2022. dec. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Oh, arra nem is gondoltam, hogy fasírtként kisüssem! Az még könnyebb lenne, mert nem kellene bélt találjak. És a hurkában is azt szeretem, amikor kifakadt és egy kicsit ropogósabbra megsül egy része. Ez nagyon jó ötlet, köszönöm!


7-es: gyökér zöldségek (kivéve krumpli), zöld leveles zöldségek, spárga, hagymásan, fokhagymásan, karfiol, brokkoli, saláták stb.

2022. dec. 3. 03:47
 9/20 anonim ***** válasza:
47%
5. Ne xlisharagudj, de ez tuti vmi kókler szélhamos eletmódtanacsadó "diagnózisára" hajaz. Miertxnem gasztroenterológushoz mentél?
2022. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Mert gasztróhoz mentem. Meg endokrinológushoz is és nőgyógyászhoz is. És a hárommal együtt alakítottunk ki egy módszert amivel már sokkal jobbak az eredményeim és én is jobban érzem magam.


És pont az ilyen emberek miatt, mint te 9-es nem akarom elmondani mi a bajom. Én bízom az orvosaimban, és mivel látom is eredményét, ezért nem egy GYIK-on kitanult embernek fogok hinni abban, hogy mégis mit kéne csináljak a testemmel.

2022. dec. 3. 11:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!