Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom a vadhús?

Finom a vadhús?

Figyelt kérdés
Még sosem ettem, eddig csak csirke, disznó, marhahúst ettem, ezekre hasonlít?
2022. dec. 3. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A vadhús gyüjtöfogalom, elég nagy eltérések vannak az egyes állatfajok íze között.

Elvileg mindre jellemzö, hogy a hús száraz, nem zsíros, illetve sokkal koncentráltabb az íze. (Mivel sokat mozognak, nem tudnak túl sokat enni és csak természetes táplálékhoz jutnak, gyorstápokhoz nem)

A legtöbb vadnak elég jellegzetes aromája van, ezt van, aki szereti, meg van, aki nem.

A leginkább még a marha hasonló, de az sem ugyanolyan. Javaslom, elöször olyan helyen kóstold meg, ahol rendesen el tudják készíteni, mert a legtöbb "házi" vadételtnem megfelelöen készítik elö és el, amitöl igen rossz íze marad, és emiatt nem szeretik sokan.

2022. dec. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ízlés dolga, én például nem szeretem. De ha nem kóstolod meg, akkor sosem fog kiderülni, hogy neked ízlik-e.
2022. dec. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy az elsö írta, igen sok mindentöl függ.

Én pl. azt mondanám, sok függ attól, konkrétan milyen vad, illetve hogy van elkészítve.

Egy példa: a fácánt levesnek nem szeretem, mert a húsa mint a fürészpor (a levese jó), viszont szalonnaszeletekben csomagolva és megsütve csodálatosan finom.

Vagy a szarvashús pörköltnek, vadasnak vagy másmilyen párolt formában nagyon ízlik, sütve egyáltalán nem.

2022. dec. 3. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az őz, vaddisznó hús isteni
2022. dec. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, melyik. Az őzhús, szarvas nekem nagyon ízlik, a vaddisznó viszont egyáltalán nem. Ami viszont mindegyikre igaz, hogy igen nehéz, nehezen emészthető ételek, sokat kell rá inni.
2022. dec. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem.
2022. dec. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
finom
2022. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finom, csak jól kell elkészíteni. Ha csak megsütsz egy szelet szarvashúst, mint egy sertés szeletet, akkor nem finom.
2022. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Őzet, szarvast ettem már, én nem szeretem. Biztosan jól volt elkészítve, de nekem nem jön be, így nem is próbálkozok már vadhússal.
2022. dec. 3. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!