Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » El lehet-e készíteni a rántott...

El lehet-e készíteni a rántottát ténylegesen kalóriaszegényen, illetve ki mivel szokta felturbózni?

Figyelt kérdés
Némileg túlsúlyos emberként nem túl radikális, de hatékony diétába szeretnék fogni. A tojásrántotta viszont nagy gyengém, kb. minden második nap szívesen fogyasztom reggelire (átlag 3 tojásból, alkalmanként baconnel/sonkával, fűszerpaprikával, egy szelet kenyérrel), szóval ha van erre valami praktika, szívesen készíteném el kicsit máshogy, hogy ne kelljen teljesen lemondanom róla. :)

2022. dec. 8. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A bacon-sonka-kolbász kimarad, és ne használj hozzá sok zsiradékot, teflon serpenyöben fél evökanál olajon is meg tudod sütni.

Ha feltétlen akarsz bele valamit, sütöben vagy száraz serpenyöben piríts meg zöldségféléket, gombát csipsz-szeüen és azt tedd bele.

A kenyeret meg inkabb teljes kiörlésüre vagy legalább barna változatra cseréld és lehetöeg vékonyra szeleteld, akkor jóval kevesebb kalória az egész.

2022. dec. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Mondjuk egyed hagymával (vörös, lila, snidling), fincsi és tudtommal nem is sok kalória.
2022. dec. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem rossz kata a rántotta. Hagymás és/vagy gombás vagy sima változat mehet nyugodtan. Egyél mellé zöldséget (akár savanyú káposztát, én azt szoktam így télen). A kenyérben meg legyen rost.
2022. dec. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig vajjal készítem, nem kell belőle sok. Ha szeretnél egy kis ízt adni neki, ajánlom a hagyma-paradicsom-paprika hármast bele:) De gombával is finom. A három tojás jó szerintem, nem sok, kb 220 kalória körül van, mérettől függően. Maga a rántotta kb 300 lesz, ha kevés zsiradékot használsz. Esetleg a kenyeret hagyhatod el mellőle vagy rozskenyérrel, rizspufival lehet helyettesíteni
2022. dec. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg cukkinival, azzal is nagyon finom, tehetsz hozzá piros húsú paprikát is, vagy zöldborsóval. Barna kenyeret vagy zsemlét egyél hozzá.
2022. dec. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
48%

A sargajat hagyd El.

Csak a feherjebol keszitsd. Esetleg zoldseget pirithatsz hozza. Paprika, paradicsom, cukkini

2022. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
93%

Hülyeség a sárgáját kihagyni belöle, mert abban vannak az értékesebb tápanyagok. Nem kalóriamentes étrend meg nök lapjás fogyókúra a cél!

A többiek értelmes dolgokat írtak!

2022. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk esetleg ha a kolbászt, szalonnát kihagyod...
2022. dec. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 NTBS ***** válasza:
82%
Kevés zsírban süsd. Kimarad a szalonna, kolbász.
2022. dec. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

#6: hát abból valami borzalom lesz....

Lehet, hogy a gyúrósmarcik ilyesmit esznek, de normális embernek ez kb. az ehetetlen kategória.

2022. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!