Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütinyomóhoz olyan receptet...

Sütinyomóhoz olyan receptet keresek, amit át lehet nyomni, tehát nem túl kemény, de megtartja a formáját sütés közben.(?)

Figyelt kérdés
Sokat találtam neten, de a hozzászólók egyikkel sem teljesen elégedettek. Kénytelen leszek kicsit kísérletezni, de hátha vannak itt is jó ötletek. Érdemes előtte betenni a mélyhűtőbe, hány fokon kéne sütni?

2022. dec. 17. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kinyomókhoz leginkább a régi, retro keksz, a darálós keksz passzol.

A '80-es években egy népszerű sütemény volt, mára már sokan nem is ismerik.


https://www.youtube.com/watch?v=bpD4jeRbSWg

2022. dec. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ami sokat számít, hogy ne margarint, hanem igazi vajat használj, akkor tartja meg a formáját
2022. dec. 18. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A darálósra már gondoltam, el is kértem a receptet a mamámtól, de az szerintem túl kemény.

Mindent vajjal szoktam sütni, de attól még szétfolyhat.

2022. dec. 18. 11:38
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A darálós keksznek omlósnak kell(ene) lenni.

Nem puha, de nem is betonkemény, a tészta hőmérsékletétől függően még "puhítani" is lehet kisütés előtt, a tésztában lévő zsiradék állaga is változik a hőmerséklettől függően.

A kisült keksz egy száraz, ugyanakkor omlós sütemény, a tésztája nyersen nem folyós (lásd a videóban is)

2022. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyöngybagoly válasza:
2023. szept. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!