Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tepsiben, sütőben sült bundásk...

Tepsiben, sütőben sült bundáskenyér milyen? Finom úgy is? És hogy kell csinálni? Hőfok mennyi legyen? Hány percig kell sütni?

Figyelt kérdés
Recept?

2022. dec. 21. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon finom, percet nem szoktam nézni, megkukkolom az alját, ha barnul fordítom is meg :) de legyen 10 perc, mikor ránézek, a sütő nem a legjobb, 200-on sütöm, de szerintem nincs annyi.

Tojás, kis tej, só, bors, bele a kenyeret, ami megy a kiolajozott sütőpapírra a tepsibe. Van, hogy kenek pici olajat a tetejére is.

2022. dec. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs büdös, nem csap meg az olaj, ha sok lenne rajta az olaj, mehet papírtörlőre. Olaj nélkül nekem mindig leragadt. Ha szereted az oliva olajat, lehet azzal is, alacsonyabb hőfokon, nekem nagyon ízlik úgy is.
2022. dec. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz teljesen ugyanolyan, mint a hagyományos, de lehet hogy ízleni fog neked...
2022. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Reszeltsajtot keverek a tojásba és úgy mártom bele a szelet kenyeret, majd egy kicsit várok, hogy felszívja a tojást. A sütőt előmelegítem 200°C-ra (elektromos alsó-felső fűtőszál). Egy tepsibe szilikonos sütőpapírt teszek, majd erre helyezem a szeleteket és 20 percig sütöm.

Sózott lilahagymával és citromos teával fogyasztjuk.

Már vagy 10 éve így készítem és teljesen elégedett vele a család.

2022. dec. 22. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, azóta megcsináltuk. Mentek a pipák!


Hasonló, de mégis más kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..


Ha próbáltátok már, kérem szépen a véleményeteket újfent.

2023. jan. 6. 01:06

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!