Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szeretnék ma vacsorára pangasi...

Szeretnék ma vacsorára pangasius halat enni de most látom, hogy mennyire rossz a híre. Kidobni viszont nem szeretném. Lehet belőle bármilyen bajunk?

Figyelt kérdés

2022. dec. 24. 16:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szegény Kérdező. Milyen étvággyal fogja ezután megenni?

Amikor bejött az országba, az ára miatt nagyon sokan vették, köztük én is, mert nagyon szeretem a halat. De volt, hogy Szlovákiában töltöttem 3 hónapot, és a szállodában hetente egyszer az volt a vacsora, amit mindig jóízűen megettem.

Azóta nem eszem meg, amikor valamelyik csatornán leadtak egy dokufilmet arról, hogy milyen körülmények közt tenyésztik és dolgozzák fel ezeket a halakat. Plusz valami vegyszerrel kezelik a húst, hogy 20-30%-al növeljék a víztartalmát, így növelve a súlyukat. Azóta is millió cikk jelent meg arról, hogy miért ne fogyasszuk. Ettől függetlenül úgy gondolom, hogy egészségre ártalmas élelmiszer nem kerül az EU üzleteibe. Itt csupán arról van szó, hogy a rendszeres halfogyasztás ugyan egészséges, de ne pangasiusszal tegyük. Azt is nehéz lenne megmondani, hogy mit együnk helyette. Én többnyire halgazdaságból veszek pontyot, busát, amúrt. De szeretem a ruszlit és a konzerv szardíniát is. Bár állítólag már a tengeri halak is nehézfémeket tartalmaznak. Mindenről tudsz rosszat olvasni.

2022. dec. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!