Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell a kovászos kenyereke...

Hogy kell a kovászos kenyereket csinálni?

Figyelt kérdés
Konkrétan az arányokkal van problémám, pontosabban azzal, ami félre van rakva a következőhöz. (2/5+3/5+1)*1/4 nem egyenlő 2/5-el. Mivel 1. nap 2/5, 3. nap 3/5, 5. nap 1 van a receptekben, ha ennek az egésznek meghagyom a negyedét, nem a 2/5, nem az 1. napi adag lesz, és nem a 3. napi adagot kell hozzáadnom, hogy ugyanannyi legyen.

2023. jan. 10. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki jobban járna, hogyha leírnád a receptet, mert ebből így nem fogjuk tudni neked megmondani.


Valószínűleg ott a hiba a számításodban, hogy a kovász szaporodik, és ezt nem vetted bele.

2023. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Leírtam a receptet. De rákereshetsz bármelyikre, ezek az arányok. Ne azon vitatkozzunk már, hogy hány adagot csinálunk! Ha rosszak az arányok, akkor adj más receptet de arányokban!
2023. jan. 10. 13:52
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Erre van egy mondás:

"Mérd mikrométerrel - jelöld krétával - vágd baltával!"


Ez kovászos kenyér - kérdező - nem gyógyszerkémia!

2023. jan. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne nevettessetek már! Ti ha valamiből több adagot kell csinálni, többször elkészítitek a recept szerint? Ha igen, nem csoda, ha nem tudjátok a választ.
2023. jan. 10. 16:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Leírtam a receptet."


Nem írtad le. Random arányokat írtál, amikből mi nem tudjuk, hogy ezek honnan jöttek.

2023. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De leírtam. Nem randomot írtam.
2023. jan. 10. 23:57
 7/10 A kérdező kommentje:
Én amúgy azt szeretném, ha olyanok válaszolnának, akik értenek hozzá.
2023. jan. 11. 05:45
 8/10 A kérdező kommentje:
Mivel én a válaszolóval ellentétben legalább rákerestem a kovászos kenyér készítésére, és több leírás alapján megállapítottam, amit leírtam, tehát, mindegy, hogy honnan jött a recept, arról a receptről van szó, aminek ezek az arányai. De mint írtam, mindnek ezek az arányai, mert gondolom nem igazán kedv meg ízlés kérdése, hogy hogy kell csinálni a kovászt. A válaszoló nem írta, hogy ez a recept nem jó, és nem rakott be olyan receptet ami állítása szerint jó. Vagyis azon kívül, hogy nekem írkál, hogy akkor is egy receptet rakjak be, nem csinált semmit. De nem lenne az baj, ha nem csinált semmit, csak ha nem érti a problémát, és nem érdekli a megoldás, akkor miért kötözködik?
2023. jan. 11. 05:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező - fogalmad sincs arról, hogy hogyan kell kinéznie egy pontos "recept"-nek. Keress egy rendes élelmiszeripari leírást, és az alapján próbálkozz, mert senki nem fog itt neked kenyérsütésre on-line szakkurzust tartani ingyen.


Javasolom a régebbi kiadású könyveket, melyek fellelhetőek a műszaki könyvtárakban. A "női" portálokon megadott selejtes leírásokat kerüld el messzire.

2023. jan. 11. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ajánlj, ha tudsz, vagy írd le!
2023. jan. 11. 07:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!