Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehet megoldani a...

Hogyan lehet megoldani a kenyérhez való alapanyagok kimérését, ha az adott helyen nincs grammos (és egyéb) mérleg és semmi más mérőeszköz? Illetve vannak direkt ilyen receptek?

Figyelt kérdés

Nem gyakorlott, aki készíteni fogja a kenyértésztát, így jöhetnek a jótanácsok!


Bögréje talán van, de nem szabványos...



2023. jan. 10. 19:20
 1/9 anonim válasza:
38%

Nyilván sehogy.

A kenyértészta nem egy bögrés recept.

2023. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Nagyanyám minden héten sütött kenyeret, és soha nem méricskélte az alapanyagot sem mérlegen, sem bögrében.

A kenyértészta nem egy bonyolult recept, ahol grammokra pontosan kell a hozzávalókat kimérni, sőt nem is lehet, a liszt sikértartalmától függően változhat a szükséges víz mennyisége, a só ízlés kérdése is, a kovász (esetleg élesztő) mennyisége sincs köbe vésve.

Igen, kezdetben előfordul, hogy nem lesz tökéletes a kisült kenyér, de abból is lehet tanulni, és később már rutinból megfelelő lesz az arány, sőt a bedagasztott tészta minősége is feljavul.


A YouTube.n vannak hasznos videók a kenyérsütésről is.

Pl:

https://www.youtube.com/watch?v=-LM2sJvAWJ4&t=453s

2023. jan. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Van bögrés kenyértészta recept is, csapd föl a netet, fogsz találni. Nem baj, hogy nem szabványos a bögre, egy kenyértésztâban ennyi tűrés van. Eleinte nem árt, ha van recept, az érzésre meg szemre módszer inkább gyakorlottabbaknak való.
2023. jan. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neten találsz bögrés recepteket: "Rupáner konyha", kifejezetten azzal foglalkozik, hogy mérleg nélkül is lehessen sütni.
2023. jan. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Zseniálisak vagytok, köszönöm szépen!

Mindig digitális mérleggel mértem ki az alapanyagokat, ezért nem tudtam használható tanácsot adni az illetőnek, de reméltem, hogy van bögrés vagy más módszer.

Bármi jótanács eszetekbe jut még, jöhet. :)

Nyafogott, hogy drága a kenyér, mondtam neki, hogy süsse meg ott, ahol van (ingyen van neki az áram, víz, úgyhogy csak az alapanyagok kerültek neki pénzbe).

Tök olcsón tudta megvenni az alapanyagokat, úgyhogy most már csak az a lényeg, hogy a sütéssel sikerélménye legyen, mert ha nem sikerül, akkor szerintem hagyni fogja a "csudába".


Szeretném, ha sikerülne neki. :)

2023. jan. 11. 04:37
 6/9 anonim ***** válasza:
Evőkanállal is ki lehet mérni a lisztet és egyebeket csak beírod a google-be hogy kanál mérleg és ott leírja hogy hány gramm egy evőkanál liszt vagy cukor vagy akármi.Bögrés receptek is vannak persze.
2023. jan. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jó, köszi!
2023. jan. 11. 14:51
 8/9 A kérdező kommentje:

Megcsinálta. Végül se bögrét, se kanalat nem használt...

Jó lett, elsőre mindenképpen, annyi, hogy legközelebb több sót akár majd belerakni.

De tényleg tök olcsón jött ki neki, mert a fehér lisztből az olcsót vette, porcukrot pont 44%-kal akciózta a Spar, amikor vette (amúgy se só, se cukor, se liszt nem szokott neki lenni).

Mint írtam, a víz, villany neki ott nem kerül pénzbe, így csak az alapanyagok kerültek.

Élesztő, olívaolaj, csapvíz, liszt, só, cukor. Azt hiszem, ennyi volt az alapanyag.


Legközelebb már magvakat is akar bele és tk lisztet.

2023. jan. 13. 14:31
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez szerintem sokak számára tanulságos lehet, azért írtam meg a részleteket.


Az előbb elkértem a receptet, hátha érdekel valakit ez az egyszerű kenyér. :)


[link]

2023. jan. 13. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!