Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kezdő háziasszony vagyok,...

Kezdő háziasszony vagyok, főzni tudok, de nem tudom a hozzávalók mennyiségét soha. Túrós tésztához mennyi tésztát és túrót számoljak személyenként?

Figyelt kérdés
2023. jan. 20. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Kiválasztasz egy szimpatikus tészta képét, amin nem csak mutatóban van minden mint a menzán és megnézed a receptet.

Személyre én nem tudom neked bontani, mert minden ember adagja más lehet.

Nálunk ez a receptarányok a jók:

[link]

Csakhogy nálunk elfogy 60-70 dkg száraztészta a két sportoló kamasznál.

2023. jan. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez hasznos válasz, látom, értetted, mi a problémám! :) igen, olyan igazi, házias túrós tésztát szeretnék!
2023. jan. 20. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!:)

Könnyű volt a válasz, mert érthető volt a kérdés!:)

2023. jan. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
2-3 alkalom alapján már meg tudod becsülni, mekkora adagra gondolsz (én mindig adott tányérokra öntöm ki a tésztát, persze, számolok a tészta duzzadásával). A többi hozzávalót ránézésre szoktam hozzáadni (bár szinte mindig 250g túróból csinálom kettőnkre, ennél inkább csak kisebb adagot számolok, ha nem vagyunk olyan éhesek, de ez aztán tényleg teljesen személyfüggő). Ez szerencsére nem olyan, mint egy tortarecept, ahol sokszor csak a végén derül ki, hogy valamit másképp kellett volna, lehet közben korrigálni.
2023. jan. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!