Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a kedvenc gyorsrecepted?

Mi a kedvenc gyorsrecepted?

Figyelt kérdés

3 éve vagyok home office-ban, és már meguntam minden gyorsan elkészíthető ételemet.

Leírod, Te mit szoktál főzni, ha 20-30 perced van maximum? Köszi :)


2023. jan. 24. 12:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomos gnochhi csirkemellel.De pici tejszínt is szoktam hozzáadni.Hagymán lepirítom a csirkemellet mehet rá a konzerv kocka paradicsom+tejszín meg a gnochhi. Bazsslikom,oreganó,bors,só,pici vukor

5 perc után kész

2023. jan. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Felkockázott csirkét serpenyőben, valamilyen mártással és körettel.


Tejszínes-gombás tésztát.


Borsófőzeléket mirelit hússal vagy halrudacskákkal, főtt tojással.

2023. jan. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
#1: ezek a receptek mindig ilyen félrevezetők :D Semmi nincs kész 5 perc alatt, csak a főzőműsorokban, mert a hagyma nem pucolja meg magát, nem vágja fel magát, ahogy a csirkemell sem ugrik le darabokban a csirkéről.
2023. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

#3 ez 15 perc alatt kész van ,a másik 15 perc alatt elő tudsz készülni.

Ennyi erővel a bevásárlást is beleszámolhatnád.

2023. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag 1-2 személyre gyorsan össze lehet állítani leveseket, főzelékeket, tésztákat, vagy a sütőben sütni csirkecombokat, szeletelt húsokat.

De tessék:

- zöldborsó főzelék sült virslivel

- csirkemáj főtt krumplival

- sült csirkecomb/mell, vajon párolt/sütött gombával

- csirke/sertés/zöldborsó pörkölt tésztával

- paprikás krumpli

- lecsó rizzsel/tarhonyával/tojással

- tészták szószokkal

- sült hal

- rakott krumpli

- ...stb.

2023. jan. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

Igaza van a 3#-nak, én is utálom amikor 15-30 percesnek írják a receptet, de csak az előkészület annyi...🤨


Saját tapasztalat alapján egy rendkívül gyors receptem van. Legutóbb egy nem várt vendégnek készítettem, aki csak fél órára ugrott be.


Kivettem a csirkemellet a fagyasztóból, úgy ahogy volt, felkockáztam. (Nem volt idő kiolvasztani se.) Pici olajon megfuttattam, és amíg fehéredett előkészítettem a zöldségeket: lila hagymát, kápia paprikát, uborkát, paradicsomot vágtam apró kockákra.

Közben már majdnem kész lett a hús, amit ezután felöntöttem tejszínnel és megszórtam curry porral. Mással nem fűszereztem.

Összeforraltam és kész.

Tortilla lapra kanalaztam a húsból, rápakoltam a zöldségekből is, majd a hús szaftjával leöntöttem. Felcsavartam a tortillát, az alját körbetekertem alufóliával, és tányérra helyeztem. Mégegyet ugyanígy, és ez két személyre 20 perc alatt elkészült mindennel együtt.

2023. jan. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Felteszek egy adag rizst főzni. Utána fogok egy üveg szárított paradicsomot, az olajából teszek a seprenyőbe, megpirítom rajta a csíkokra vágott csirkemellet (amit előtte csak sózok és borsozok) és a szárított paradicsomot. Amikor már majdnem kész a csirke, hozzáadok 1-2 evőkanál tejfölt, elkeverem, megrotyogtatom, ha kell utólag ízesítem. Mire kész a rizs, ez is elkészül.

Mindenféle egyszerű tésztaétel is kész van ennyi idő alatt. Visszatérő kedvencem a koktélparadicsom + tonhalkonzerv + fokhagyma + parmezán kombó, vagy a másik kedvenc ugyanez csak tonhal helyett fagyasztott garnélával.

2023. jan. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
63%

Nekem ez a kedvenc receptem. Elég gyors, és nem is túl bonyolult.

Hozzávalók:

500g krumpli,

1-1,5l minőségi fehérbor.


Felteszek főni kockára vágott krumplit, felbontok egy üveg bort, töltök egy kicsit abból a félédes muskotályból. Beleszagolok a pohárba, illata nagyanyám gyümölcsöskertjére emlékeztet. Belekortyolok, zamata egyedülálló. Első pohár után jöhet a következő, majd még egy, és egy utolsó az utolsó utáni előtt, aztán leszrom a krumplit, elzárom a gázt, amíg még érzem, hogy képes vagyok rá, leülök a tv elé, és bontok még egy üveggel.

2023. jan. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Akinek hosszú a hagymapucolás az mikor ráér hámozzon még jó sokat, vágja kockára és tegye zacsiban a fagyóba. Mindig elég annyit kivenni belőle amennyi kell. Így sok időt lehet vele spórolni
2023. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92%
9: így van, illetve lehet kapni felkockázott hagymát is, igaz csak nagy kiszerelésben, ami inkább éttermeknek éri meg.
2023. jan. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!