Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kisgyereknek milyen halból...

Kisgyereknek milyen halból érdemes sütni? Rántott vagy paprikás liszteset? Pisztráng az szálkás hal?

Figyelt kérdés
2023. febr. 7. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
A pisztrángnál már csak a csuka szálkásabb.. :D Kisgyereknek bolti fagyasztott halrudat érdemes sütni.
2023. febr. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Afrikai harcsafilé,tilápia,hekk, szálkamentes.

Vagy próbálkozhatsz tengeri fagyasztottal is de pocsék a minősége.

2023. febr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Bolti halrúd, az a legegyszerűbb, garantáltan szálkamentes.
2023. febr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

2-es!

A hekk és a tilápia is tengeri hal és általában fagyasztott állapotban lehet venni.

Én a Balatonon 5-6 évesen sült keszeget ettem, meg a többi balatoni halat, meg kell mutatni a gyereknek, hogy hol helyezkednek el a szálkák.

Vannak halfilék is folyami és tengeri halakból. A tonhal is szálkamentes, nagyon finom, vagy pl. a fogas.

2023. febr. 8. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Friss halat nem igazán tudok venni a környéken, tehát inkább a fagyasztott hal az opció. Az is inkább tengeri van, mint édesvízi. Pontypatkót láttam tegnap, de az úgy tudom elég szálkás. Mit lehet egyébként abból készíteni halászlén kívül?

2023. febr. 8. 09:13
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontypatkónak a két hosszú szárában csak néhány nagyon nagy szálka van, ha arról lehúzod a húst, nyugodtan eheti a gyerek. A felső részén vannak Y szálkák, amire figyelni kell.

Szerintem rántott és sült formában a legjobb.

2023. febr. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle halfilét lehet kapni. Én előhűtöttet szoktam venni a Lidl-ben, nem fagyasztottat. Pl. afrikai harcsafilé
2023. febr. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

En kisgyereknek egyáltalán nem ajánlom a halrudacskat. Én elohalat szoktam venni a piacon és azt porciozom el a kisfiamnak. A ponty nagyon jó. A gerincet kiveszed és még lenn a 2 szaraban van 1-1 nagy szálka és a derekán néhány y mint ahogy előttem írták. Ha tudsz vegyél harcsa vagy süllő/fogás filet.

A ragadozó halak ízét azok a gyerekek is szeretik, akik amúgy nem szeretik a halat.

2023. febr. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket
2023. febr. 13. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!