Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » 20 fős vendégségnél mennyi...

20 fős vendégségnél mennyi étellel készüljek?

Figyelt kérdés

Hidegtálat készítek:

-Franciasaláta

-Kaszinótojás

-Szendvicsek

-Sonkatekercs

-Töltött dagadó

-Kolbásszal töltött karaj

-Sült csirke comb

-Torta


Mennyi hús, tojás, kenyér stb kellene, elég két torta?


Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 5. 22:16
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
20 rántotszelet, 20 vékonyka szelett kenyér! köret nuku. Miért? vigyázz a vendégeid alakjára! :-D
2010. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 omfglolr válasza:
engem nem hivnál meg?:(
2010. okt. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
gondolhatjátok, hogy nekem sincs semmi kedvem ennyit pepecselni, de fiam keresztelője lesz és a rokonság ennyivel elintézte a dolgot: jaj nem kell annyit készülnöd elég, ha csak hidegtálakat, szendvicseket, meg tortát készítesz :-)
2010. okt. 5. 22:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát, azon is múlik, hogy mennyire nagyétkű a társaság :=). Én mindenesetre inkább többet szoktam készíteni, minthogy kevés legyen, ha marad, legfeljebb a köv.napra megvan a kaja. De a tapasztalatom szerint ilyenkor mindenki zabál mintha hetek óta először látna rendes ételt :=)


Franciasaláta: 3 kg mirelit fr.saláta zöldségalapból. Kell alá kb. 1,5 kg majonéz (3 flakon) és 2-3 doboz nagy tejföl + só, bors, mustár, 2-3 szem fanyar alma, stb. ízlés szerint

Kaszinótojás: 30 db tojásból

Sonkatekercs: 40 db

Kolbásszal töltött karaj: 2,5-3 kg karajból

Töltött dagadót nem készítenék, mert nehéz vékonyan szeletelni. Helyette talán inkább egy egybesült fasírtot ajánlok (esetleg stefániát? Tudod, egész főtt tojásokat dugsz a közepébe és úgy sütöd meg), azt szépen lehet szeletelni és nagyon finom is.

Sült csirkecomb: 20-25 db felsőcomb

Torta: 2 db normál méretű torta elvileg elég, de pl. a kisfiam születésnapján 16 vendég gyereknek (8 évesek) 2 db nagy, szögletes tortát sütöttem kb.30x40-es tepsiben (10-10 tojásból) és összesen 2 szelet maradt :=)

Szendvicsek: 3 db Erzsébet kenyér szendvicsnek, plusz 4 Erzsébet kenyér a hidegtál mellé, szeletelni (ami kenyér megmarad, le tudod fagyasztani, nem lesz semmi baja).

2010. okt. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor ne készülődj sokat és ne csinálj ennyi kaját

fűszerezz be 15 csirkecombot, vágd őket ketté alsó/felsőre - másnap sütőben fólia alatt egy nagy tepsiben megsütöd


franciasaláta, nem nagy meló, ahogy az előző írta min 3 kg zöldség


töltött tojás, sonkatekercs nem nagy meló, ha gyorsan megcsinálod a tölteléket a tekercshez


szendvicseket ne csinálj, kirakod a kétfajta szeletelten vásárolt kenyeret 2-3 kosárba, mellé raksz egy tálat a felvágottakkal és a sajtokkal ( szintén szeletelve vedd), + csinálsz v veszel 2-3 féle szendvicskrémet és kis tálkákba melléteszed villát és kést mellékelsz + vágsz uborkát karikára, meg paradicsomot, paprikát, szintén mellé teszed


tésztasaláta: előző este ,megfőzöd a tésztát, a franciasalátához kevert szószt ráteszed erre is + keversz bele friss zöldségeket


én rendelnék tortát a helyedben vagy valami nagyon egyszerűt csinálnék pl 3 gyümölcsös, sütés nélküli joghurt vagy túrótortát


kenyérből 20 főre 6-8 kg.ot számolj, ha megmarad, akkor berakod a mélyhűtőbe ;)

2010. okt. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, nem gondoltam, hogy ilyen nagy mennyiség fog kelleni, ez nagyon sok....
2010. okt. 6. 12:57
 7/8 anonim ***** válasza:

07:00 vagyok. Ahogy írtam, ilyenkor a legtöbben úgy falnak, mintha hetek óta nem laktak volna jól. Én pl. közepes étkű vagyok, de simán meg tudok enni 1 kaszinótojást 2-3 evőkanál franciasalátával, 2 sonkatekercset, 1 csirke felsőcombot és két szelet húst. Még különösebben meg sem ráz :=). A férjem ennél többet is simán megeszik, főleg, ha közben jóízűen beszélgetünk a barátokkal.

Tudom, hogy így leírva soknak hangzik, de hidd el, hogy 20 főre kell ennyi. Inkább maradjon, minthogy az üres tálakat nézegessék a vendégek, te pedig szégyenben maradj.

Ha olcsóbban szeretnéd megúszni, érdemesebb egy komplett menüt összeállítanod (pl. gazdag húsleves, sült csirkecombok + sült sertéscomb vegyes körettel (rizibizi, petrezselymes krumpli), saláta és utána a torta. Ebből szinte mindent meg tudsz előre főzni/sütni és még olcsóbb is, mint a hidegtálas cirkusz.

2010. okt. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
teljesen igazad van, inkább több legyen mint kevesebb, csak olyan soknak tűnik, lehet igazad van abban is hogy inkább rendes menü kellene, csak az a baj, hogy a húslevessel, hogy ültessem le az embereket, mert max. 6 székünk van az asztalnál. na majd meglátom, nagyon köszönöm a segítséget!
2010. okt. 7. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!