Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok nagyon egyszerű...

Tudnátok nagyon egyszerű receptet ajánlani lécci?

Figyelt kérdés
Valami egyszerű recept után keresek. Tudom hogy ott a Nosalty, meg a Mindmegette, YouTube... de olyasvalakiket akartam megkérdezni akik ki is próbálták receptet. Szóval nincs valami egyszerű recept? Lehet sós és édes is egyaránt. Lehet sütő nélküli vagy sütős. Csak ajánljátok valamit. Köszi!

2023. márc. 2. 18:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Brokkolis tészta: a vizet sóval felforralod, közben a brokkolit rózsákra szeded. Ha a víz forr, beleteszed a tésztát meg a brokkolit, teszel hozzá köményt/majorannát (vagy amit szeretsz füszert). Amikor a tészta megfö, leszüröd (a brokkolival együtt), visszateszed a lábasba, teszel rá 1-2 evökanál olajat és összeforrósítod.

Ha akarsz tehetsz rá tejfölt vagy/és reszelt sajtot, de anélkül is finom.

2023. márc. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem a kérdező vagyok, de kösz.
2023. márc. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Imádom a brokkolit szóval ez biztos ízleni fog!
2023. márc. 2. 19:46
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
3: ez nekem hozzáadott zöldborsóval ízlett csak igazán.
2023. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
84%
#1: Ez úgy lesz még jobb, ha a megfőtt, leszűrt és vajon átkevert olasz csavart (fusili) durumtésztát összekevered a brokkolival, kevés zúzott fokhagymával vagy fokhagymaporral, Sparban kapható márványsajt-krémmel, kevés tejföllel. A brokkolinak kis darabokra kell szétesni a szószban.
2023. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
84%
Kifőzöd a tésztát, megszórod mákkal és porcukorral és kész
2023. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem rossz, kipróbálom....a brokkolinak a főzési ideje kb 4-6 perc, a tésztáé kb a duplája, bár én 14 percig szoktam főzni :)
2023. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Még egy tésztarecept:

Sárgarépás tészta: a sárgarépát lereszeled, mint a káposztát szokás, kevés (tényleg nagyon kevés!) hagymával együtt megpárolod (ahogy a káposztát), összekevered a megfött, leszürt, de nem leöblített tésztával, és a tányéron közvetlenül evés elött frissen örölt borssal és kevés friss citromlével (üveges, vagy jhasonló nem jó) ízesíted.


Egyébként köszi a tippeket a brokkolis tésztához!

2023. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az ötleteket!
2023. márc. 2. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
A #6 receptjéhez hozzátenném, hogy darált mákot használj. Ha nincs mákdarálód, akkor darálva is árusítanak. Ha nem használod el az egész zacskóval, bontva kijön a védőgáz és megavasodhat. De ha hűtőben, pláne fagyasztóban tartod, tovább bírja avasodás nélkül.
2023. márc. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!