Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ennyi zabpehelyhez mennyi...

Ennyi zabpehelyhez mennyi vizet öntsek?

Figyelt kérdés
Még soha nem csináltam zabpelyhet így nem igazán tudom az arányokat😅. 50g zabpehelyhez mennyi vizet öntsek, hogy jó állaga legyen?

2023. márc. 6. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Amennyit jónak látsz, és ne vízzel bohóckodj, amikor tejjel ezerszer finomabb.
2023. márc. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Biztosan finomabb, de én most zabpehellyel szeretném csinálni
2023. márc. 6. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Ki mondta, hogy ne zabpehellyel készítsd a zabpelyhet??? :D
2023. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%

Mennyiségre tök random, tekintve, hogy van aki extra sűrűn szereti, van aki meg inkább folyósan.


Állagra döntsd el neked, melyik a szimpatikusabb verzió.

Én többet teszek hozzá, mint ellepi, úgy oké, elég folyós (mások szerint kissé undi, de kit izgat) de laktózmentes tejjel, mert sokkal jobban szeretem az ízét (plusz mert több kalória, és most muszáj többet ennem, mert 5 kg mínuszban vagyok, sajna).

2023. márc. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elsö alkalommal önts rá annyi vizet ami ellepi + 2 cm. Hagyd 5 percig, néha keverd meg. Következö alkalommal korrigáld idö és folyadékmennyiség szempontbol az izlésed szerint. Egy hét mulva te fözöd a legfinomabb zabkását (jo, jo, a lehetöségeken belül!!:-)
2023. márc. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Térfogatra kétszeres.tedd egy pohába a zabot es tegyel bele dupla annyi vizet, az eleg lesz
2023. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!