Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek el a zabkását?

Hogyan készítitek el a zabkását?

Figyelt kérdés
Milyen folyadékkal, milyen édesítéssel, milyen plusz hozzávalókkal? stb. Érdekesebb, szokatlanabb, furább ízesítések is érdekelnek.

2022. márc. 12. 00:21
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Én nem eszek ilyet, de munkámból kifolyólag napi 7-8adagot készítek.

Vízzel/tejjel/tejszínnel.

Cukorral/édesítővel/mézzel/

juharsziruppal.

Gyümölccsel/lekvárral.

Faféjjal/gyömbérrel.


Skóciában sósan eszik.

2022. márc. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem szereted?
2022. márc. 12. 01:01
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem. Nekem állagra is undorító és amikor ettem 1x, akkor is nagyon éhes voltam 20 perc után, jobb ha nem eszek semmit
2022. márc. 12. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%
9 evőkanál natur zabpelyhet összekeverek egy evőkanál chia maggal, egy evőkanál őröld lenmaggal, egy teáskanál fahéjjal, egy fél marék pekán dióval (apróra van tördelve). Ez az alap. Kedvemtől és a kamrától függően valamilyen gyümölcs bele, banán apróra vágva, vagy egy fél alma lereszelve, vagy, ha nincs friss gyümölcs, akkor mazsola, vagy valamilyen aszalt gyümölcs, ha az sem, akkor egy marék kókuszreszelék. Felöntöm kb 1,5-2 pohár tejjel. Be a mikróba, 3,5 perc (1000 wattos). Kiveszem, megkeverem, visszarakom 30 mp-re, de akkor már figyelni kell, hogy ki ne fusson. Megkeverem, békén hagyom addig amig ehetőre hűl (kb 10 perc, addigra be is sűrüsödik), megeszem. Vacsoráig eltelít.
2022. márc. 12. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Előző vagyok, elfelejtettem irni, hogy sem cukor, sem édesítőszer nincs benne!!!
2022. márc. 12. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Csináltam egy keveréket aszalt áfonya, zab, kókusztejpor, kakaópor, eritrit és ebböl szoktam csinálni. Ha tudom tejjel, ha nem akkor kokhsztejjel vagy vizzel
2022. márc. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Kimérek 80g-mot.Enyhén megpirítom majd felöntöm annyi vízzel ami ellepi és folyamatos kevergetés közben készre főzöm.Ez kb.10 perc.

Én èdesítőszert szoktam beletenni.Van hogy almàt reszelek bele plusz fahéj vagy kakaóport szitàlok bele vagy vaníliàsra csinàlom Épp ami eszembe jut.

2022. márc. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%
Vízzel, édesítő nélkül. Általában teszek bele fehérjeport (nyilván ez abszolút nem nélkülözhetetlen) vagy joghurtot, chia magot, tetejére valami gyümölcsöt és magvajat, esetleg egy kocka étcsokit. Még melegen megolvad benne, szerintem nagyon finom. De szoktam mindenféle ízesítésűt csinálni: kávésat, kókuszos-csokisat, "snickers" ízűt (ez banános-mogyorós-csokis), meggyes-kakaósat, mogyoróvajas-lekvárosat, túrósat, almás-fahéjasat (az almát előtte picit megpirítom serpenyőben, úgy még finomabb). Gyümölcsökből szerintem kb a görögdinnye kivételével bármivel finom. Mostanában nagy "divat" a sütőben sütős verzió, kása helyett inkább ilyen piskótaszerű állagú elkészítve, bár macerásabb. "Baked oats"-ként tudsz rákeresni.
2022. márc. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejjel, mazsolával.
2022. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!