Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vettem 5 kg pörköltnek való...

Vettem 5 kg pörköltnek való húst (akciós volt). Megfőzve fagyasszam le, vagy nyersen?

Figyelt kérdés
Mindenképp pörköltet szeretnék csinálni belőle. MIvel egyedül élek, túl sokat nem tudok 1-2 nap alatt megenni. Nyersen fagyasszam le kis adagokban, vagy főzzem meg pörköltnek, és úgy kis adagokban?

2023. márc. 13. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogyan szeretnéd, mindegy.


Én megfőzném. Kevesebb pepecselés, meg kis adagot nem is jó főzni.

2023. márc. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A te döntésed, de kis adagikban megfőzni macerásabb, mint megfőzni, és kiporciózva lefagyasztani.

Megfőzve is köret nélkül fagyasztanám le, a pörkölttel nincs gond, de a lefagyasztott, kiolvasztott köret messze elmarad a frissel készített minőségétől, és egy köret nem is órák alatt készül el.

2023. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, én nyersen szoktam
2023. márc. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Nekem aztán teljesen mindegy.
2023. márc. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kis adagokban (nyersen) minek fagyasztanád le?

Szereted fizetni a rezsit? Azt a pénzt inkább utald át nekem! :D


Ha 10-szer annyit főzöl egyszerre, mint egyébként, az közel se jelent 10-szer annyi energia befektetést. Valamennyivel több, de nyilván nem 10-szer annyi.

A munka, ugyanez. Ízesítés, kevergetés, odafigyelés, stb stb... Ha egyszerre főzöd meg, ez mind egy egyszeri alkalom.

Ha 10-szerre, akkor 10-szer kell ezt végig csinálnod.


Ha egyben főzöd meg, és kis adagokban fagyasztod, felolvasztás után vagy hozzá se kell nyúlni, vagy minimális munka van vele (kiforralás, ízének, állagának pár másodperces finom hangolása)

Sokszorosan, és több szempontból megszivatod magad, ha nyersen, és kis adagokban fagyasztod le.

Minden egyes alkalommal, teljesen az alapoktól, mikro adagokkal végig szórakozhatod a teljes folyamatot, szakaszos párolással, órákig tartó kontrollal, íz, állag beállítás végső simításaival, stb stb, újra és újra.

Egyetlen alkalom helyett! :D

Csak egy picit gondolj bele a helyzetedbe, és melyik verzió milyen további teendővel jár, és hamar rájössz, hogy fölösleges volt ez a kérdés!

2023. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én megfőzve, tálalásra készen szoktam lefagyasztani 1 adagos kis műanyag dobozokban.

Ha kell, csak kiveszek 1 dobozt, csinálok valami köretet és lehet enni.

Sokkal praktikusabb mint minden alkalommal főzőcskézni.

2023. márc. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
22%
Nyersen fagyasztanám le a legtöbb étel frissen jó.
2023. márc. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

7-es (5-ös vagyok) a legtöbb étel azért jobb frissen, mert a fagyasztás teljesen más jellegű sejtroncsolást végez, mint egy hőbehatás.

Ha azonban az alapanyag eleve túlesett egy háztartási lassú lefagyasztáson, akkor utána bármilyen wudu mágiát használva se lesz olyan a végeredmény, mint egy előhűtött alapanyagból, ami nem volt lefagyasztva.

Tehát, értelmét veszti a nyersen lefagyasztás.

Sőt! A kötött víz megfagyásának a sejtroncsolása sok esetben sokkal jelentősebb, mint egy hőközlésen, és főzési veszteségen átesett alapanyagban maradt kötött víz által okozott sejtroncsolás!


Pont ezért érdemes blansírozni a magasabb víztartalmú (zöldségek) alapanyagokat, fagyasztás előtt! Hogy kiolvadva, ne mosogató rongy állaguk legyen, hanem lehetőségekhez mérten, csökkentsük a kompromisszumokat!

2023. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Már fő is közben a jó kis pörkölt.
2023. márc. 13. 19:37
 10/10 NTBS ***** válasza:
100%
Megfőzni aztán szétrakni.
2023. márc. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!