Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit ennétek zöldségből készült...

Mit ennétek zöldségből készült tésztához?

Figyelt kérdés
Nekem most paradicsomos van itthon. De láttam már lencse spagettit és spenótból készült tésztát is. Ti milyen szósszal/zöldséggel/ hússal tudnátok elképzelni? Milyen ételeket csinálnátok belőle? Aki kóstolta már őket, milyen ízük van?

#főzés #Zöldségtészta
2023. márc. 26. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomból nem spenótból nem készül tészta, legfeljebb a hagyományos tésztaba tesznek ízesítésnek - ezeket ízben passzoló (olaszos, ázsia) ételekhez lehet használni.

A lencséböl, borsóból készült tésztákat meg ugyanúgy lehet enni, mint a megszokott, lisztböl készült társait, igazán az édes (diós, sajtos, grízes, stb) az, amihez szerintem nem igazán jók.

2023. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A zöldborsósnak borsóíze van. Olyan husit főztem hozzá, amibe bele is főztem volna a borsót. A lencsés az fura, de meg lehet szokni.
2023. márc. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom hogy mellette van benne valami gabonaféle: pl búzaliszt/rozs és ahhoz keverik :). Köszi a válaszokat. Nagyon édekelne még a paradicsomos. Szerintetek abból mondjuk egy Milánóit/bolognait lehet csinálni?
2023. márc. 26. 15:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen ázsiai ételre gondoltál, egyes? :)
2023. márc. 26. 15:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl mindenféle pirított tészta-recepthez jók, de minden tésztaételt el lehet ezekkel is készíteni.

Egyébként én rengetegszer csinálok úgy bolognait (a milánóit nem szeretem, de az ugyanez a kategória) hogy vegyesen használom a paradicsomos, spenótos meg eredeti tésztát 1/3-1/3 arányban, de mindegyik külön is finom hozzá.

2023. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!