Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a vélemény a répatortáról?

Mi a vélemény a répatortáról?

Figyelt kérdés

Még életemben nem ettem , de kiváncsi vagyok rá milyen lehet.


Valakinek valami jó recept ami bevált (amit meg is csinált) és finom volt?



2023. ápr. 4. 19:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%
De, ha megnézed a neten a recepteket nagyjából hasonlítanak. Ez hálás süti fajta mert sokféleképpen el lehet készíteni attól függően, hogy ki milyen étrendet követ. Pl. csinálok majd egy vegán verziót is:)
2023. ápr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
89%
Egy fahéjas ízű édes süti, egyáltalán nem a répa adja az ízét. Finom, én szeretem.
2023. ápr. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Olyan, amilyenre megcsinálod. A répának elég neutrális íze van, úgyhogy maga a tészta olyan ízű, amilyenre beízesíted. Mondjuk fahéjas.

Amúgy egyszerű kevert tészta.

A tetején lévő sajtos cucctól jobban csúszik, (zsírtartalma miatt) önmagában az is semleges ízű, szóval rajtad áll, hogy milyenre ízesíted.

2023. ápr. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon finom. Furán hangzik név alapján, de amúgy miközben eszed, nem igazán érzel te répaízt. Én is anno sokáig nem mertem belevágni, mert féltem, hogy vacak lesz, de amúgy isteni. Ajánlom, nagyon.
2023. ápr. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%
Sose gondoltam hogy finom de miután megkóstoltam szinte folyamatosan sütöm. Kenyér formában szoktam sütni fahéjat, őrölt szegfűszeget és reszelt narancs héjat szoktam bele tenni ízesítőnek egyébként ahogy a többiek is írják sima kevert süti csak van benne reszelt répa. Nagyobbra vágott diót érdemes bele rakni nagyon finom vele. Én csak a tetejét szoktam megkenni ha kihűlt egy mascarponés vajas krémmel.
2023. ápr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
0%
Én nem szeretem, nem nagy durranás. Répa helyett rakhatsz bele krumpli héjat is és nem lesz más az íze...
2023. ápr. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
84%

Nem értem miért kell mindenkit leminősíteni, a 45%-os szerencsétlen, furusztráltnak. No ezért csak 45%-os.

Normális kommentek egy répatortáról és valaki már megint szemétkedik, pedig csak recepteket tettek fel.

Ha nem érdekli menjen tovább, én örültem a recepteknek.


7-estől kérdezném az őrölt gyömbérből mennyit teszel hozzá?

2023. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, a 6. válaszoló vagyok, és megtaláltam a receptet. :) Ez krém nélküli változat, nekünk így jobban ízlik.

Hozzávalók: 5 tojás, 2 (bio) citrom, 25 dkg (nád)cukor , 25 dkg darált mandula, 25 dkg reszelt répa, 8 dkg liszt, 3 tk sütőpor, 1 csipet só, 20 dkg porcukor

Cukormázhoz: 20 dkg porcukor + 4 ek citromlé (citromlé helyett lehet víz is, vagy a máz helyett marcipánmassza, ha valaki édesebben szereti)

Összekeverjük a tojássárgákat 125 g cukorral, 1 citrom reszelt héjával és levével. Összekeverjük a darált mandulát a reszelt répával, és belekeverjük az előbbibe. Összekeverjük a lisztet a sütőporral. Habosra keverjük a tojásfehérjét 125 g cukorral és egy csipet sóval, és az egészet összekeverjük egy nagy masszává. 26 cm átmérőjű formában sütjük 175-190 fokon kb 50 percig. Aki tesz rá cukormázat vagy marcipánt, az várja meg, amíg a torta kihűl.

2023. ápr. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%
10# -est kérdezem, hogy mennyi gyömbért teszel bele?
2023. ápr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
5%
ellenzem
2023. ápr. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!