Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Akinél nem a hagyományos...

Akinél nem a hagyományos húsvéti sonka és társai vannak terítéken ilyenkor, az milyen ünnepi kaját készített Húsvétra?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 9. 17:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
96%
Nem biztos, hogy releváns a válaszom, de én például rakott krumplit készítettem. Mivel nem szoktam sűrűn készíteni (olyan ez nekem, mint a töltött káposzta Karácsonykor), így ez bizonyos értelemben ünnepi étel nálunk. Úgy, mint a töltött tojás is, ami ebben az évben valószínűleg elmarad.
2023. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
91%
bananturmix itthon egyedul
2023. ápr. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 qborka ***** válasza:
69%

Semmit nem készítettem.Nem szoktam soha ünnepekre extrákat főzni,max ha nagy ritkán jön a családom.


Nem vagyok vallásos, nekem a karácsony,húsvét munkaszüneti napok semmi egyéb.


Pedig egyébként szeretek és szoktam is főzni,igaz ritkán,mert teljesen eltèő ételeket szeretünk a párommal.

2023. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Bolognai lett.
2023. ápr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%

minetsrone leves + bruschetta

hummus,olivabogyok tobb fele, rengeteg zoldseg csikokra varva, cekla dip, karamelizalt repa, edesburgonya parolva, fott tojas, osobucco, cous cous, eper tejszinhabbal, mezes kremes, avocados csoki torta.


nem vagyunk sokan de mindenki mast eszik meg szeret :-D szoval sok dolgom volt igen

2023. ápr. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Megváltoztak a szokások, és ez alatt nem csak azt kell érteni, hogy pl a Karácsony, a Húsvét mögül kiment a vallásosság.

Néhány évtizeddel ezelőtt még a városokban is hozzátartozott a Húsvéthoz, hogy olyankor vendégek érkeztek a házhoz, őket illett valamivel megkínálni, és adta magát, hogy a hagyományos húsvéti ételek arra is jók, ergo többek készítették azokat.

Nem újkeletű dolog, már elég régen megfigyelhető tendencia volt, hogy Húsvétkor már a rokonokhoz sem mennek el, illetve nem is szeretnék, hogy vendégek érkezzenek. Sokan bezárkóznak, vagy elmennek otthonról, a nagy ünnepeken a szállodák, wellness szállók megtelnek vendégekkel, néhány év alatt ki tud alakulni az a gyakorlat, hogy vagy elutazunk, vagy bezárkózunk, és akkor nem kell plusz étellel, itallal készülni.

Az sem szűnt meg teljesen, hogy Húsvétkor összejön a család, és ma már az a készülődés, a sütés-főzés igazi mozgatója, milyen ételt szeretnek a gyerekek, az unokák.

2023. ápr. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk sült csirkecomb volt ördögmártással, illetve karfiol-csirkeszárnyak csípösen a nem-hús evö részlegnek, körítésnek nürnbergi krumpligombóc és krumplipüré, meg jégsaláta többféle zöldséggel.

Uzsonnára délután gyümölcstorta, tojáslikörös kuglóf és hókocka.

2023. ápr. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 qborka ***** válasza:
100%
Ah 4/4,az én tervem is az volt, imádom 🙂
2023. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
A vacsora rántotthús volt sültkrumplival, ebéd rántotta, más étkezés nem volt
2023. ápr. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 NTBS ***** válasza:
63%
Töltött csirkecomb.
2023. ápr. 10. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!