Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy hétre valót akarok...

Ha egy hétre valót akarok megfőzni többfélét akkor főzés után tegyem ételhordóba és fagyasszam le? Aztán csak meg kell mikrózni?

Figyelt kérdés
Egy hétre elmegyünk majd nyaralni és már előre aggódom, hogy addig a mama mit fog enni, mert egyedül lesz itthon, és ezért gondoltam hogy megfőzök többféle ételt és lefagyasztom ételhordókba csak nem tudom hogy csináljam.
2023. ápr. 11. 18:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
95%
Így jó lesz, csak ne felejtse el előző este áttenni a hűtőbe. Ezt úgy 5-6 kilónak saccolom...
2023. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Külön külön ételhordóba tenném őket és többféle ételt és akkor előző este vegye ki?
2023. ápr. 11. 18:29
 3/22 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem rendeljetek neki arra a hétre menüt egy közeli kifőzdéből amit minden nap frissen odavisznek neki.
2023. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kerdes? Nyilván külön kell fagyasztani a különböző ételeket, és érdemes adagonként, ha a mama egyedul van. De lehet egyszerűbb lenne, ha arra az időre befizetnel neki valami menüre.
2023. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Mennyiségtől és hűtőtől függően 6-8 óra is lehet, mire kiolvad egy adag. Persze mikróban is ki lehet olvasztani, de úgy nem olyan egyenletes.
2023. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%

Van amit simán meglehet egy hét múlva is enni a hűtőből, felesleges lefagyasztani. De amit meg le akarsz fagyasztani azt miért ételhordóban akarod lefagyasztani? Rengeteg felesleges helyet venne el, abszolút nem hatékony a helykihasználás szempontjából ( Persze, ha egy félig üres 300 literes fagyasztóládáról van szó, akkor nem számít.)Egyszerűen adagonként tedd nylonzacsiba ( uzsonnaszatyorba)!

Nem tudom helyileg hol vagy, de én simán rendelnék neki menüt egy hétre egy kiszállítócégtől. Változatos, mindennap friss, és jó eséllyel anyagilag jobban megéri mint több féle ételt otthon megfőzni.

2023. ápr. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Menüre azért nem szeretném befizetni, mert elég nehezen tud járni, míg ő ki lépcsőz addig elmegy a futár. Olyanon viszont gondolkoztam hogy előtte egy héttel rendelek tőlük és azokat fagyasztom le ételhordóba át téve.
2023. ápr. 11. 19:28
 8/22 A kérdező kommentje:
Mi az amit 1 hétig lehet enni a hűtőből, érdekelnének ezek az ételek.
2023. ápr. 11. 19:30
 9/22 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, nem mindent lehet jól fagyasztani. Ha rendelsz mondjuk pacalpörköltet sóskrumplival, (vagy sóskát tükörtojással, krumplival), az fagyasztás felengedés után ehetetlen lesz. Nézz utána, hogy mi bírja a fagyasztót és mi nem.

A mama legalább a köretet - pl. tésztát a bolognaihoz, vagy pár szem petrezselymes krumplit -, meg tudna főzni?

2023. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
79%

Futár tuti nem megy el, de meg lehet vele beszélni hogy csak akassza a kilincsre.

Sokáig meg lehet enni: krumplistészta, rakott- töltött- székelykáposzta, gulyásleves, pörköltek, lencsefőzelék fasírttal, sült húsok, töltött paprika...

2023. ápr. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!