Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan lehetne olyan pudingot...

Hogyan lehetne olyan pudingot főzni, mint amit a boltokban árulnak?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, amik ilyen "poharas" kiszerelésben kaphatók és a tetején hab van. Ilyen például a milfina és a zott puding márka is.

Tudok pudingot főzni, de nekem ezek a bolti pudingok jobban ízlenek és érdekelne, hogy valaki tudja-e hogyan lehetne ilyet házilag csinálni.



2023. ápr. 22. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Vízzel és tejjel csináld
2023. ápr. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Otthon nem jutsz hozzá a guargumihoz.Talán még jobb is a házi főzésű.
2023. ápr. 23. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az első jót ír. Én egyszer csináltam mandula tejből jobb híján és tisztára olyan lett mint a bolti. Ugye ezek sokkal “hígabbak” mint a hagyományos tejjel.
2023. ápr. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Csináld több tejjel. Én majdnem le tudtam utánozni az egyik poharasat (aminek a tetején tejszínhab rózsa szokott lenni). Nem 5 dl tejjel főztem, hanem 6,5 decivel. Ja, nem pudingporból, hanem kukoricakeményítő + kakaópor. Cukor ízlés szerint.
2023. ápr. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt a neten találtam még régebben, nekem nagyon megközelíti:


Csokipuding házilag

(4 adag)

• 100 g kristálycukor

• 15 g holland kakaópor

• 30 g étkezési keményítő

• 1 csipet só

• 650 ml tej

• 25 g vaj

• 1 db vaníliarúd (belseje és héja)


1. Egy kis lábasban keverd össze a kakaóport, cukrot, keményítőt, és a sót.

2. Öntsd rá a hideg tejet, és keverd simára.

3. Tedd bele a félbevágott vaníliarudat.

4. Tedd fel a tűzhelyre, és közepes hőfokon addig főzd, míg puding állagot nem kapsz.

5. Ha szép fényes, sűrű a keverék, húzd le a tűzről, és keverd el benne a vajat is.

6. Végül vedd ki a pudingból a vaníliarúd héját, és öntsd a pudingot 1 dl-es poharakba, vagy puding formába.

7. 3 óra hűtőben hűtés után a puding elkészült! Tejszínhabbal, vagy friss gyümölccsel tálald.

2023. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! ki fogom próbálni mindegyiket
2023. ápr. 25. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!