Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételt lehet alkotni...

Milyen ételt lehet alkotni kisméretű tökökből?

Figyelt kérdés
Van elég sok még a kertben, és nem tudom, mit kezdjek vele...
2010. okt. 10. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem kb. azt, amit nagy méretűekből:)

Tökfőzelék.

Rántott tök- a meghámozott, szeletekre vágott tököt besőzod. Amikor levet eresztett, papírtörlővel leitatod, panírozod, kisütöd.

Töltött tök- a belsejét kivájod, darálthúsos.rizses, fűszeres töltelékkel megtöltöd, a tetejére tejföl+reszelt sajt, és betolod a sütőbe.

Több hirtelen nem jut eszembe, de hátha valamelyik tetszik:)

2010. okt. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tök lecsó. én igy csinálom: Füstölt szalonnát piritok, rá hagymát. Piros paprika. Felkarikázott paprika, paradicsom, melyet egy picit forró vizbe mártok, és lehúzom a héját. Egy nyers hagyma, só bors. Párolom fél órát, majd ráteszem a feldarabolt tököt, és együtt puhára párolom.Mehet bele kis kolbász, virsli.
2010. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Toltott tokot.

A tok belesejet ugye kivajod es beletoltessz egy zoldseges(kukorica, borso, repa...stb)-sajtos, tejfolos rizs masszat, esetleg hust is. Amilyen neked tetszik, aztan be a sutobe.


Ha kesz, akkor hozza kapormmartast szoktunk csinalni.


De inkabb linkelem:

[link]

2010. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tölsd meg pl túró, sajtkrém, kevés tejföl, fűszerek keverékével, csinálhatsz belőle salit, megsütheted úgyanugy mintha tócsnit készitenél, levest is főzhetsz belőle, elrakhatod savanyúnak.


[link]

[link]

2010. okt. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!