Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Basmati rizsből hogyan készíts...

Basmati rizsből hogyan készítsek tejberizst?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy olajon dinszteléssel fölösleges elrontani, szóval csak megmosni, aztán forrásban lévő tejbe beletenni.
2023. máj. 25. 11:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
71%

250 gramm rizs (kerek vagy hosszú szemű, de semmiképp sem zacskós vagy barna)

2 dl víz

egy csipet só

1 liter tej

két evőkanál cukor

egy evőkanál vaj


4-es voltam.. én így csinálom, csak cukrot többet teszek, mert édesebben szereti a család. Vaníliáscukrot is lehet tenni bele, ez lemaradt.

2023. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
88%
Egy teljes csomag pudingport teszek bele. Tudom, hogy fél literhez kell 1 csomag, de nekem ez így vált be.
2023. máj. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
Mert ebben semmi keresnivalója sónak és zsiradékoknak. Víznek se nagyon...
2023. máj. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor olvass el egy receptet a neten, vagy bárhol. Csipet só nagyon sok édes ételbe kell, ami pont, hogy jobban kihozza az édes ízt. A vaj vagy tejszín pedig krémesebbé teszi. Ez opció, mint a vaníliapuding kb. mert az sem hozzávalója a tejberizsnek eredetileg..ugye.
2023. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Basmati rizsből is ugyanúgy, mint más rizsből.


[link]


[link]


[link]


[link]

2023. máj. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
52%
Úgy csinálom, ha csak ilyenfajta rizs van itthon, hogy tejben megfőzőm ahogy szoktam és a végén botmixerrel 3-4-et kavarok rajta. A gyerekek észre sem veszik, hogy pergős rizzsel csináltam. Úgyhogy én már nem esek kétségbe, ha csak ilyen van itthon. Nem kell bele pudingpor se semmi más:)
2023. máj. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
44%

Nem kell semmilyen pudongpor. Csak rendesen meg kell főzni a rizst. Megmosod a rizst, beteszed a lábosba, rá mehet tej ßs víz keveréke. Közepes lángon gyongyozve fozod jo sokat, lehetoleg fedovel. Amint puha a rizs, kész van. Kb 20-30 perc. És jó allaga is lesz. A végen tehetsz bele cukrot, vaniliat, edesitot ez izles kerdese. Azert nem jo az elejen mert akkor sokkal konnyebben leeg

En a kovetkezo aranyokkal csinalom es mindig jol sikerul

80 g rizs, 300 ml tej, 300 ml víz. Ez nekem ket adag alacsony vekony lanykent, lehet egy magasabb ferfinak csak 1

Vegen 20 gramm cukrot vagy annak megfelelo edesitot keverek bele es egy tasak vanilias cukrot

2023. máj. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én félig megfőzöm a rizst vízben, majd ha már felvette/elfőtte a vizet, felöntöm tejjel, s abban főzöm puhára. Csipet sót és ízlés szerinti cukormennyiséget rakok bele. Lekvárral, vagy kakaóval fogyasztom.
2023. máj. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!