Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy készítsem el a szüleimnek...

Hogy készítsem el a szüleimnek a vacsorát?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretik a párolt zöldésgeket, de mivel a gyerekeik -többek közt én is- nem, így nem is szoktak csinálni.

Van otthon karfiol és sárgarépa, veszek még mellé zöldborsót, bébikukoricát és brokkolit.

Az interneten keresetem recepteket. Egyik helyen írják, hogy a lábasban fel kell önteni vízzel a zöldségeket. A másik írja, hogy egy lábasba kell tenni vizet, fölé egy szűrőben a zöldségeket. A harmadik helyen azt írják, hogy a lábasba egy kis vajat kell tenni, és rádobni a zöldségeket. Akkor most melyik?

Szeretnék mellé valami könnyű húst, és a csirkére gondoltam. Azt hogy csináljam, hogy ne kelljen zsiradékot használni? Illetve rizst, és valami tejszínes mártást is jó lenne rakni mellé.

Tehát 3 az egyben kérdés:

- párolt zöldséget hogyan?

- húst hogyan?

- mikből keverjem ki a tejszínes öntetet?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 11. 13:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Párolt zöldséget én úgy szoktam, hogy vajat hevítek, és rádobom a felszelt zöldségeket, és addig hagyom rajta, kevergetés mellett, míg roppanós nem lesz.


A csirkét én sütőzacskóba tenném, és úgy sütném meg. Persze emellett a sütőzacskóba tehetsz fűszereket is, hogy finom ízletes legyen a végeredmény.

2010. okt. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!