Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A kevert meggyest ki hogy...

A kevert meggyest ki hogy szokta a tojás fehérjét sárgáját muszaj ketté szedni? Interneten néztem mindehol írja ketté kell választani ha egybe hagyom és dobok bele esetleg tejfölt vagy kefir úgyis jo?

Figyelt kérdés

#sütés #kevert süti #Meggyes kevert
2023. jún. 23. 11:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

"a tojás fehérjét sárgáját muszaj ketté szedni?"


Ha azt akarod, hogy lágy tészta legyen, akkor igen, mivel fel kell verni a fehérjét habnak és úgy összekeverni. De amúgy baromira nem bonyolult szétválasztani a tojást. Ha nem tudod úgy, hogy a tojáshéj segítségével kifolyatod a tojásfehérjét, akkor üsd le a tojást és szedd ki a sárgáját kézzel, flakonnal stb.

2023. jún. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

Jó, egészben szoktam belerakni.

Klasszikus bögrésbe kell a tejtermék,kefír vagy joghurt tojás ebbe is egészben mehet nem kell ketté választani.

2023. jún. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Én egyben teszem bele és egyszerre mindent. Kikeverni, tepsibe tenni 10 perc.

Pont az a poén ebben a sütiben, hogy hamarabb megvan az összerakása, mint ezt leírom.

Én nem teszek bele semmilyen tejterméket, csak 1dl vizet és 1 dl olajat.

30 éves sütöm így és tökéletesen könnyű és az olaj miatt még egy hét múlva is puha.

Ez a tésztájának a receptje:


5 nagyobb tojás (vagy 6 kicsi)

30 dkg liszt

20 dkg kristálycukor

1 dl víz

1 dl olaj

csipet só


Fél zacskó sütőpor

2023. jún. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%
3-as vagyok és azt lehagytam, hogyha nem érzed elég lágynak a tésztát (liszttől és a tojások nagyságától is függ) akkor nyugodtan tegyél hozzá még egy kevés (kb. 0,5 dl) vizet!
2023. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#1es nem azért nem választanám ketté mert hogy lusta lennék vagy bármi csak elromlott a robot gépem és nincs mivel fel verni :) ennyi az egész csupán. A többieknek köszönöm szepen :)
2023. jún. 23. 13:57
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

A kevert, pont attól kevert, hogy véletlenül se kell se kettéválasztani, se habbáverni semmit!

Klasszikus "bögrés" eredetű tészta. Elkevered külön a nedves összetevőket, külön a szárazat, aztán a kettőt egybe kevered.

Elkészítési idő 3 perc, a célszerszámot pedig fakanálnak hívják.

2023. jún. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehet egyben is beletenni. Rengetg recept kering a neten amiben pl tejfol van, a tojas meg egyben megy. Keress olyan receptet amiben eleve egyben van a tojas es jo lesz
2023. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
3-as receptje szerint szoktam én is, nem választom ketté a tojásokat, teljesen jó így.
2023. jún. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%
Valamelyest könnyebb lesz a tészta szétválasztva és a fehérje habbá verve, de ez nem alapkövetelmény a bögrés kevertnél.
2023. jún. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2 tojást jól elkeverno 20 deka cukorral. Hozzá 50 gr olvasztott vaj majd egy csomag sutopor es 20 deka liszt. Osszekever. Ennyi
2023. jún. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!