Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak ha Elfelejtettem...

Mit csináljak ha Elfelejtettem ketté választani a tojást és úgy kezdtem bele a süteménybe?

Figyelt kérdés
Egy egyszerű piskótát szeretnék sütni, de Elfelejtettem szétválasztani a tojásokat, és már feltörtem őket (jó sokat) nem szeretném kidobni, esetleg valami tipp hogy hogyan tovább? Nagyon sürgős lenne, köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 12. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Simán vedd ki a kezeddel vagy kanállal, ha még nem verted fel
2020. júl. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem folyt szét akkor egy műanyag üvegnek csavard le a tetejét és használd úgy mint egy pipettát
2020. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egyszerre 3 dologra figyeltem sütés közben, és mint a hülye, elkezdtem felverni, 2 perccel később jöttem rá, hogy valam nem oké. Esetleg ha ehhez a "felvert valamihez" hozzáadok két tojássárgáját, külön meg felverek 2 fehérjét, akkor van még esélyem?
2020. júl. 12. 16:09
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Jobb külön, mert gyorsabb., De ha minden igaz egybe is fel lehet verni.
2020. júl. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%
Ezt a tojást most tedd félre (hűtőbe), majd lesz vele valami. Vegyél elő új tojásokat ha van, és kezdd előlről.
2020. júl. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
50%
Inkább csinálj rántottát.
2020. júl. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet verni egyben is. Semmi baja nem lesz a piskótának, ízre ugyanolyan lesz, csupán nem jön majd fel magasra. Esetleg tehetsz bele egy kis sütőport, az megemeli
2020. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én simán, kézzel kiszedtem volna a sárgáját, amíg nincs összekutyulva.

Ha össze van már, akkor jó alaposan keverd ki!

A szomszédasszonyom soha nem szedi szét a tojást, mégis olyan piskótái vannak mint az álom. Sütőport ne felejts el bele tenni, az szokott segíteni, mert felfújja!

2020. júl. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok segítséget, nagyon rendes Tőletek! Végül megcsinaltam úgy ahogy volt, és ugyanúgy isteni finom lett a piskóta. Nagyon hálás vagyok a segítségért! 💓
2020. júl. 12. 23:47

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!