Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a majonézes...

Hogyan készítitek a majonézes krumplisalátát?

Figyelt kérdés

Én szoktam bele rakni hagymakarikákat, sajtkockákat, ha van kígyóubit, főtt tojást.

Ti mit tesztek még bele?


2010. okt. 13. 07:02
 1/9 Kriszti83 ***** válasza:
84%

Én másképp készítem, nagymamámtól tanultam:

1. megfőzöm a burgonyát, karikára vágom

2. összekeverem majonézzel, kicsi mustárral, sok tejföllel

3. hagymát karikázok bele

4. a saláta tetejére főtt tojáskarikákat teszek

2010. okt. 13. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én külön készitem a levét, mert nem szeretem a krumplit összetörni. Kifli krumplit veszek, kb 1 kg-ot, héjában megfőzöm, hagyom kihülni. A levéhez veszek 1 nagy tejfölt, 1 nagy tubus majonézt, 2 tojás sárgáját, kis mustár ,só,bors, két evőkanál porcukor, jó édes legyen, 2 kanál oliva olaj. Ha jól összekeverem, belereszelek 2 db csemege uborkát, és egy kis fej hagymát. Belekeverem a kihült, felkarikázott krumplit, és be a hütőbe. Másnap a legjobb. Összeérnek az izek.
2010. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Én megfőzöm a kockákra vágott krumplit, aztán a kockákra vágott répát, és a tojásokat (készen karikákra vágom). Ha ezek kihűltek, akkor összeöntöm őket és hozzáteszem a kis darabokra vágott csemege uborkát és az üveges zöldborsót (azt már nincs kedvem főzőcskélni). Ezek a száraz alapanyagok. Erre jön a tejfölös, majonézes, borsos mártás.
2010. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, a száraz cuccok közül kihagytam az apróra vágott vöröshagymát.
2010. okt. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%

szia! én előző nap megfőzöm a krumplit héjában, lehűtöm, fölkockázom.csinálok egy sós-ecetes-cukros salátalevet és beleteszem a krumplit. hozzávágok félkarikára szelt lilahegymát és hagyom egy éjjelen át a lében. másnap leszűröm és úgy teszem a tejfölös-mustáros majonézbe.tetejére borsot darálok.

a krumplinak így sokkal finomabb az íze.

üdv.

2010. okt. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Hmmm, kedves utolsó. A salátalé arányait leírnád? (ez sosem ment nekem) - pont szombaton készülök krumplisalátát csinálni:) És nem ázik szét a lében a krumpli? Bocsi, ha buta a kérdés, de azt hiszem, kipróbálom, amit írtál! :)
2010. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

hello, utolsó vagyok, de az a helyzet, hogy arányokat nagyon nem tudok mert érzésre csinálom. a krumpli mikor megfőtt azonnal hidegvízve kell tenni, akkor megdermed és

nem fok szétesni elázni.

szóval, ha nem vagy biztos benne, hogy mennyi legyen a lé

azt javaslom, hogy a kockázott krumplira önts hidegvizet,

annyit, hogy kényelmesen legyen benne.ekkor öntsd le róla ezt a vizet és kezdd ízesiteni.először tegyél bele 5-6 evőkanál cukrot,kiskanál sót,fél deci ecetet.

aztár kóstolni, kóstolni,amíg nem érzed, hogy na ezaz.

és persze a krumplit eleve jó sós vízben kell megfőzni.

biztosan rá fogsz jönni, és menni fog.

sok sikert.

üdv.

2010. okt. 13. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2010. okt. 15. 17:40
 9/9 anonim válasza:
52%
2 nagyobb fej hagymát fel kockázok nem apróra sóba állni hagyom egy félórát.1,5 kg Krumplit megpucolok, majd karikára vágok, így főzőm meg sós hideg vízben, ha megfőtt leöntöm róla a levet várok míg kihűl, egy nagyobb tálba bele teszek egy nagy tejfölt egy fél tubus majonézt cukrot és citromlevet, majd ha jó az íze és jól elvan keverve bele keverem a krumplit és a hagymát, hütőben érlelem. nagyon finom :)
2010. dec. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!