Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha találtam egy darab lisztkuk...

Ha találtam egy darab lisztkukacot a tésztámban akkor az egész kuka?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy ment át a szitán, mindig le szoktam szitálni a lisztet keverés előtt. Kelt tésztát készítek épp és már megkelt, épp nyújtás közben figyeltem fel egy furcsa foltra. Egy nagyon kicsi lisztkukacot találtam. Most akkor kuka az egész tészta? (600 gramm liszt van benne, szóval azért kicsit sajnálnám kidobni)


Vagy egy kis halott kukac nem fog sokat számítani? Lehetséges, hogy az egész lisztbe voltak peték/lárvák és esetleg emiatt kuka az egész tészta?


2023. júl. 14. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem.
2023. júl. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Egy kilo retesliszt 500-600 forint kozott van. Ugy dobnam ki az egeszet mint a huzat, tudod kinek lenne gusztusa ferges tesztat enni.
2023. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Átszitáltam a lisztemet finomabb szitán. Nem találtam többet.

Az merült fel bennem, hogy ha most kidobnám ezt az egészet azért, mert volt benne egy akkor végülis a márka (egyébként egy elég neves márkájé a liszt) összes terméke ami ezzel egy időben gyártódott tele lehet petével vagy kukaccal, szóval végülis semmi garancia arra, hogy bárkinek bármely lisztje petementes.

2023. júl. 14. 08:42
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

Semmilyen lisztre nincs semmilyen garancia...

Általában a boltban, tárolás közben fertőződnek.

Te...o boltban láttam a lisztek körül repkedő élelmiszermolyokat... gondolod, hogy nem petéztek tele minden lisztet?

Amúgy, biztos, hogy lisztkukac (lisztbogár lárvája) volt, és nem élelmiszermoly vagy aszalványmoly-lárva?

Ha az volt, akkor nemcsak lisztben, bármilyen élelmiszerben lehet, még teafilterben is, sajnos.

A lisztedet úgy mentheted meg, hogy légmentesen lezárod, és fagyasztóba berakod. 2-3 napig benn hagyod. A peték elpusztulnak, nem fognak kikelni.

2023. júl. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Abban valóban nem vagyok biztos, hogy lisztkukac vagy molylárva lehetett.


[link]


Néztem ezt a képet, nagyjából a színe a második és harmadik közti lehetett, méretre pedig hát... annyira kicsi, hogy a szitán átment.

2023. júl. 14. 08:58
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Az egész kuka!
2023. júl. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, már kidobtam.
2023. júl. 14. 09:00
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Képzeld el, mi lett volna, ha nem találod meg... semmi.

Valószínüleg nem lisztkukac volt, azok nem esnek át a szitán, 2-3 centiméteresre megnőnek, inkább molylepke, vagy zsizsik lárva.

Külön érdekes, hogy egyetlen darabot találtál csak, ha a bogár rakta volna a lisztbe a petéit, akkor egy egész kolóniát találhattál volna.

Milyen lisztek, darák vannak még ott, ahol a lisztet tároltad?

Tulajdonképpen azokat is ki kell dobnod, ha a lisztet kidobtad, azokban is lehet kukac.


Én sem szeretem, ha élősködőt találok a lisztben, én is kidobnám.

El vagyunk kényelmesedve már a mai világban, a nagyszüleim még gond nélkül megették az avas szalonnát, gyerekként rácsodálkoztam, hogy tavasszal miért lyukas a száraz bab.. azért mert zsizsik volt benne, és mivel nem volt fagyasztó, a zsizsik a főzés során pusztult el, hús is volt a babban.

Amit nem főztek meg, azokból tavasszal kirágta magát a zsizsik, azt már ők sem ették.

Most sokan ott tartanak, hogy a tegnap lejárt szavatosságú élelmiszert ki kell dobni, megy a sirám, hogy most milyen rossz világ van.

Az EU meg nem régen hozott határozatot a lisztkukac, csótány, és még néhány rovar élelmiszerként alkalmazhatóságáról.

2023. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Jó fehérje:D
2023. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a lisztet átszitáltad, akkor nem abban volt a lisztkukac. Nem onnan került a tésztába.
2023. júl. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!