Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Létezik ilyen recept?

Létezik ilyen recept?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A nagymamáink féle "hagyományos" pogácsa receptet keresem! Egy ideje érdeklődök rokonok, ismerősök, aztán végső elkeseredésemben az internet felől, hogy létezik-e még olyan pogácsa recept, amit anno a nagyim készített. Azt tudom, hogy ő sosem tett bele élesztőt és margarint, zsírral dolgozott, de isteni lett az eredmény. Valaki tudja miről beszélek? :3 (sajnos őt már nem tudom megkérdezni erről.)



2023. aug. 9. 15:35
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Nyilván létezik, hiszen nagyanyád is csinálta.
2023. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Milyen pogácsa volt?

Krumplis, tepertős, túrós, stb?

2023. aug. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Válassz:

[link]

2023. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Minden pogácsában helyettesíthető a margarin zsírral (talán csak a vajas pogácsában nem) és még finomabb is lesz tőle. Csak a zsírral készítettnél harmadolni kell a mennyiséget. Tehát ha 25 dkg margarint ír a recept, akkor 16-17 dkg legyen a zsír!
2023. aug. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
25-nek nem 16-17 a harmada.
2023. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem érthetően írtam, de akkor a gyengébbek kedvéért:

Egy harmaddal kevesebb zsír kell mint margarin.

2023. aug. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Valoszinuleg a szokásos 2-1-1 aranyu recept. Az en nagyime is ilyen. Fel kilo liszt, negyed kilo zsir, negyed kilo turo es so. Semmi mas nincs benne, ez pihen egy ejszakat es utana nyujtom.

A helyedben limara receptjeit probalgatnam ki, a legtehetsegesebb szakács/pék aki a hagyományos vonalat koveti.

2023. aug. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#3: már átbogarásztam a böngészőt, kimondottan azok a szájról szájra receptek érdekeltek.

Köszönöm mindenkinek, így már sokkal egyszerűbb elindulnom ezen a vonalon! Szuperek vagytok! :)

2023. aug. 10. 08:30
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Krumplis pogi zsírral és a főtt krumplit keverd el egy kis darab vajjal. Ha kihűlt, akkor állítsd össze a tésztát. Pihentetés szobahőmérsékleten, és hajtogasd (tekert fel és nyújtd ki háromszor)

Én nagymamám így csinálta.

2023. aug. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!