Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Fejes káposzta vagy új káposzta?

Fejes káposzta vagy új káposzta?

Figyelt kérdés

Töltött káposztát szeretnék csinálni de annyi féle káposzta van hogy már össze kavarodtam

Édes káposztábol szeretném csinálni de most nem tudom hogy az új káposzta meg a fejes kaposzta ugyan az e ? Édes mind kettő? Kérlek valaki segítsen. már megvettem a sima fejes káposztát most akkor abból is jó lesz? Mi a különbség a kettő között?


2023. aug. 29. 11:53
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

#10

Nagyon szívesen!

Ezt a fajta káposztát főleg azok ismerik, ahol édeskáposzta levélbe teszik a töltést. A többség a savanyított levelet veszi, nem is foglalkozik vele, hogy eredetileg milyen káposztából készült.

Ezeket a hasznos infókat senki nem az anyja hasában tanulja, hanem kapja valakitől. Ahogy én is a szabolcsi anyósomtól, mert feléjük mindenki édesbe töltött.

Először én is birkóztam a kemény, kerek káposztával és még ronda is volt, mert mind bomlott ki. Utána már kész felüdülés volt a laza lapos káposzta.

Tényleg fagyassz le, ha látsz, mert egykettőre itt a karácsony!

2023. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!