Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az édesburgonyát hogy kell...

Az édesburgonyát hogy kell megcsinálni?

Figyelt kérdés
Nem vagyok egy konyhatündér, meg eddig csak fagyasztott édesburgonyát vettem, azt csak simán beraktam a sütőbe és megsütöttem. Az addig oké, hogy meg kell pucolni, de most azt nem tudom, hogy utána kell e főzni, vagy ilyenek.

2023. okt. 15. 22:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
én csak felvágtam hasábokra (rohadt kemény) aztán mint egy sültkrumplit kisütöttem. egyszer pedig akartam belőle lapcsánkát csinálni, de valamit durván elronthattam mert úgy leégett letapadt az egész hogy ki kellett dobni kárba ment mind. pedig semmi különleges teendőt nem írt a receptnél
2023. okt. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, én sütőben akarom sütni. Amúgy a fagyasztott jó, csak drága, a rendesen venném meg az sokkal olcsóbb lenne, ráadásul sokszor akciós is.
2023. okt. 15. 23:06
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Felkockázni, karikára vágni nehéz. Inkább pattanva törik. Cserébe viszont könnyen túlkészül. Puha lesz, még olajfürdőben is. Íze, mint a sütőtök.

Ha tisztítás után nem készíted el azonnal, nem kell neki vízfürdő, mert nem barnul meg.

2023. okt. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi plusz teendőt nem igényel :)

Megpucolod, igény szerint darabolod (én kockára szoktam), aztán mehet sülni.

2023. okt. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De akkor pucolás után rakhatom a sütőbe olaj nélkül? Nem igazán akarok rá olajat tenni, mert diétázok.
2023. okt. 15. 23:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy nagyon finoman csorgatok rá olajat, jól átfirgatom, és mehet a sütőbe.
2023. okt. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor teszek rá egy kis olívaolajat. Egyébként köszönöm a válaszokat.
2023. okt. 16. 00:05
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Forgasd meg keményítőben sütés előtt, akkor kicsit ropogósabb lesz.
2023. okt. 16. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 lencsefőzelék ***** válasza:
88%
Én a legtöbbször krémlevest csinálok belőle, hámozás után kockákra vágom és megfőzöm, majd botmixerrel rámegyek. Persze sütni is lehet, más zöldségekkel együtt sütöttem már párszor.
2023. okt. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan teheted olaj nélkül is mert így sütve olyan lesz mint a sütőtök, ha kicsit nagyobb darabokra vágva sütöd. Fűszereket is tehetsz rá.
2023. okt. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!