Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Még soha nem csináltam sziliko...

Még soha nem csináltam szilikon formában sütit. Muffin receptet szeretnék használni,halloweenes figurás szilikon formám van. Abba bármilyen tölteléket bele lehet tenni, amit sima muffinhoz is használnék?Vagy vannak külön receptek, szilikon formához?

Figyelt kérdés
Már későn gondolkozom,mert összekevertem,és megvan a töltelék,de még nem tettem bele a sütőbe,csak a formákba töltöttem ki. Elég nehéz volt,mert nem folyós anyag,és eléggé megnehezítette a dolgom. Meg fog így sülni? Vagy ne is próbálkozzam vele? Csokidarabos, sütőporos,lekváros lett volna, de hogy megláttam elment tőle a kedvem..
2023. okt. 24. 13:05
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Megsülni meg fog. De nem feltétlenül jön ki épségben a formából. Próba-szerencse, rakd csak be a sütőbe. Végszükség esetén majd vakondtúrás torta lesz belőle :-)
2023. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ugyanugy szoktam csinalni mindent szilikon muffinformaba es papirba. Szilikonba sosem ragadt bele (de azert meg kell varni h kihul es utana kivenni mindig)
2023. okt. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért örülnék,ha nem vakondtúrás lenne, de meglátom :)
2023. okt. 24. 13:39
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A sima, muffin alakú szilikon formából, pláne ha papírt is teszel bele, kijön ugyanúgy, mint a merev tepsiből. De a kérdezőnek figurás van. Az neccesebb. Nekem karácsonyi van ilyen, 8 különböző forma, és abból 3-at szokott sikerülni kiszedni, 3 reménytelen, és van 2, amikből vagy sikerül, vagy nem.


Érdemes hagyni kihűlni sütés után a formában az én tapasztalatom szerint, akkor egy kicsit merevebb lesz a legtöbb muffin tésztája. Plusz lecsapódik egy kis pára, és emiatt könnyebben elengedi a szilikont.

2023. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kijöttek tökéletesen,semmi gond nem volt velük :)
2023. okt. 24. 16:21
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Gondoltam hogy eddigre megsült,semmi gond nincs a szilikon formával.
2023. okt. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!