Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség?

Mi a különbség?

Figyelt kérdés

Kézzel nyújtott házi rétest már készítettem,viszont az a problémám vele hogy nem igazán célszerű annyira gazdagon tölteni mert könnyen szakad feltekeréy közben

Rá találtam egy masikx fajta receptre a sodort rétesre,az lenne a kérdésem hogy van e valaki aki már elkészítette esetleg mindkettőt és melyik tészta finomabb? Az utóbbi is könnyen szakad?


2023. okt. 26. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Akkor ne tekerd, hanem rétegezd.
2023. okt. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Hogyan szakad és hogyan tekered? Egy nagy fehér, lisztelt abroszra szokták tenni a tésztát és kinyújtás után azzal tekerik fel apránként.
2023. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

A tekerést nem a tésztával szokás végezni, hanem egy terítöre teszik a tésztát és a terítö segítségével tekerik, így a tészta nem tud szakadni.

Másrészt nem kell a töltelék mennyiségét túlzásba vinni, az nem gazdagon töltés, hanem értelmetlen dolog. A rétesnek nem csak a töltelék a léynege, hanem a tésztával együtt jó, ha az túl kevés, akkor szintén nem jó, amit készítettél.

2023. okt. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Terítőre nyújtottam a tésztát,és úgy tekertem fel
2023. okt. 26. 14:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ti csináltatok már azt a rétest amit a kérdésben említettem?
2023. okt. 26. 14:39
 6/10 anonim ***** válasza:
Linkelt be a másik fajta rétest, nem ismerem, de a közelemben senki más sem.
2023. okt. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2023. okt. 26. 18:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Ebbe ecet nem kell,és nem húzzák ugye bár igy másabb amit én is készítettem
2023. okt. 26. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezt sodrófás rétesként ismertem, nekem így nem igazán ízlik, hasonló, mint a leveles tészta, csak nem olyan könnyü.

Akkor már inkább leveles tésztát vegyél rétestészta helyett, szerintem az is finom rétesként, és sokkal jobb, mint a linkben lévö.

2023. okt. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hűtőben kell tárolni? Vagy elég letakarva szobahőn.?
2023. okt. 27. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!