Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen gesztenye lehet ez?

Milyen gesztenye lehet ez?

Figyelt kérdés

Vettem a piacon 1,5 kg gesztenyét, elkészítettem, ahogy szoktam (belevágtam a héjába, vízben áztattam egy ideig) és egy tepsiben, alufóliával letakarva a sütőben sütöttem 220 fokon.

Mindig így sütöm, amikor megpuhul, leveszem az alufóliát és még egy kicsit sütöm. Akkor már érzem a kellemes illatát.


Most viszont furcsa dolog történ. A gesztenyének 2,5 óra kellett, hogy a sütőben 220 fokon megpuhuljon. Nem volt gesztenye illata egyáltalán.

Ezután levettem az alufóliát és sütöttem tovább. Ezután sem éreztem a gesztenye illatát.

Az ehető résznek sem volt olyan sárgás színe, amilyen kellene, hogy legyen.

Inkább sötét rózsaszínű, enyhén barnás. Valamelyik ragacsos.


Nem büdös, nem olyan, mint amikor penészes. 2 gesztenyét megkóstoltam, de csak azt a kettőt, amelyiknek belül normális sárgás színe volt. Furcsa, szokatlan az íze, mintha nem gesztenyét ennék, de nem romlott.


Nem értem, hogy mi a gond, mert sütés előtt szép frissnek láttam, kívül hibátlan volt, nem volt kiszáradva, súlya is volt rendesen.



2023. okt. 28. 01:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én jóval a szezonján kívül vettem olyat ami ilyen íztelen volt, szerintem a tiéd is régi lehetett és elvesztette az ízét. Fermentálással tartósítják, én is próbáltam már amikor sokat szedtünk és már közvetlenül a fermentálás után sem volt olyan finom, mint a friss, később meg még íztelenebb lett. Szóval eláll, nem romlik meg, csak nem finom. És a színe is ez a rózsaszínes, barnás volt.
2023. okt. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tavalyi fagyasztott volt.
2023. okt. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!